Студрада візьме парк під свою опіку

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСтудентська рада – це орган створений при міському голові, діяльність якого направлена на поліпшення життя в Херсоні. Члени ради – студенти та молодь, які «свіжою думкою» будуть допомагати видозмінювали місто на більш сучасний лад. «Обрали голову, заступника і настав час діяти», – ділиться член студради Богдан Проскура. Херсонська молодь стала учасниками всесвітньої програми підтримки кліматичних проектів «Майстерня клімату». «Цього року в рамках “Майстерні” міжнародна громадська організація 350.org та партнери проводять програму підтримки для міських проектів. Команди, які перемогли в конкурсі, отримають супровід від координаторів, допомогу експертів, 3-денний тренінг, часткове фінансування їхніх проектів і можливість участі в міжнародних подіях кліматичного руху, включаючи переговори ООН з клімату в Парижі», – розповідається на сайті проекту.

Участь у міжнародному конкурсі беруть некомерційні організації та ініціативні групи з країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. З усієї України тільки Херсон виборов можливість змагатись у проекті.

У планах студентської ради – змінити зовнішній вид парку ім. Ленінського комсомолу та уявлення херсонців про культурний відпочинок. «У нас є безліч креативних і корисних ідей, як саме можна видозмінити центральний парк міста. Зараз ми будемо розробляти детальний план його перебудови та реалізовувати всі наші ідеї якомога швидше», – ділиться голова студентської ради Юрій Капушенко.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ідеї молоді усіляко охоплюють світові новинки і першим до втілення стоїть проект по флуоресцентній доріжці. Вона вдень буде «заряджатись» від сонця, а вже у сутінках м’яким світлом забарвить парк. Також молодь не омине увагою і так зване «дерево зарядок». Специфічна конструкція накопичуватиме сонячну енергію, якою можна буде заряджати різноманітні гаджети, такі, наприклад, як телефон, планшет і т.д. Не забули студенти і про дітей. Для малюків планують встановити карусель, що за допомогою механічного обертання буде генерувати електричний заряд і вмикати приємну для малюків музику. Серед великих змін у парку планується виокремлення зони для відпочинку «Green Zone» («зелена зона»). Вона слугуватиме для проведення часу, сидячи не на звичних лавках, а на траві. Херсонці зможуть поніжитись на сонці та влаштувати маленький пікнік серед парку.

Також планується задовольнити потреби молоді в катанні на скейті та роликах. Для цього, на думку членів молодіжної ради, потрібно виділити та обладнати окрему зону в парку і розмістити різноманітні конструкції. У багатьох європейських парках існують спеціальні «чаші для скейтерів». Покриття цих конструкцій не псує сам скейт або ролики, та дає можливість молоді приємно проводити час, займаючись спортом.

Глобально, проект розраховується на повне перетворення парку на дійсно грандіозну, новітню і комфортну зону відпочинку. Та всі зміни орієнтовані не лише на кліматичний проект, а й на європейські норми життя. Наразі студентська рада активно займається розробкою проектів, і вже в найближчий час намагатиметься втілити усі ідеї в життя.

Максим Бурич

Please like & share:
здоров'я
Культура
Новини
Новини міста
парк
Події
Розвиток
Херсон