epa04088181 Burning tires are seen as protesters attend an anti-government protest in downtown Kiev, Ukraine, 19 February 2014. Twenty-five people were killed and 351 injured during violent clashes on 18 February, the Health Ministry said, as on-going protests, which began in November after Ukrainian President Viktor Yanukovych backed away from a trade agreement with the EU in favour of a 15-billion-dollar loan from Russia, continued.  EPA/SERGEY DOLZHENKO

18 лютого – трагічна річниця протистоянь на Майдані

18 лютого 2014 року почалось силове протистояння між протестувальниками на Майдані в Києві та силовиками, яке тривало до 21 лютого і завершилось відстороненням Віктора Януковича від обов’язків Президента із подальшею його втечею з країни.

За офіційними даними під час протистоянь 18 – 21 лютого 2014 року загинуло 71 активістів, 11 правооохоронців та ще 622 особи було поранено. Однак, учасники та родичі стверджують, що насправді офіційні показники значно занижено.

Криваві протистояння в Києві продовжились захопленням Криму, а згодом – початком неоголошеної війни на Сході України. Незважаючи на те, що перші вбивства на Майдані відбулись іще в січні, пік розстрілів і втеча тодішньої влади відбувались саме в період 18 – 21 лютого: саме ці дні стали найбільш кривавими в сучасній історії протистоянь в Україні.

Вічна пам’ять усім загиблим за незалежність України!

Please like & share:
18 лютого
євромайдан
АТО
революція гідності