Що “покосили” в Херсоні: амброзію чи бюджетні кошти?

Стаття із таким заголовком з’явилась на конкурсі, влаштованому командою E-data. У статті наводиться аналіз використання бюджетних коштів на покіс амброзії 2016 року, цвітіння якої стало справжньою кричущою проблемою. Проголосувати за дослідження, якщо воно сподобалось, можна на сторінці конкурсу. “Херсонський вісник” наводить статтю у повному вигляді.

Проблема цвітіння амброзії для Херсона завжди була актуальною, але сьогодні вона особливо болюча, адже рослину, яка викликає важку алергію навіть у тих, хто ніколи не вважав себе алергіком, в місті майже не прибирають робітники комунальних служб. Враховуючи те, що кліматичні умови в Херсоні якнайбільше сприятливі для розростання амброзії, проблема розповсюдження цієї алергенної рослини стає для міста однією з кричущих.

Найкращий спосіб позбавити населення та гостей Херсона алергії – це, в першу чергу, побороти алерген. У даному випадку: викосити амброзію. Хоча, варто зазначити, від представників сфери ЖКГ Херсона лунали і інші пропозиції. Наприклад, про диво-розчин, який начебто здатний суттєво допомогти в боротьбі з алергенною рослиною.

Щоправда, інформація про цей розчин з’явилась вже наприкінці липня – пилок-алерген як раз активно виробляється в період із липня до жовтня. Чому про це не було повідомлено широкому загалу раніше, незрозуміло. До того ж, жодних ознак спроби закупити зазначену чудо-рідину з боку служб житлово-комунального господарства Херсона до масових скарг містян на невикошену амброзію не з’являлось. Як і спроб здійснити покіс рослини. Але про це – далі. Наразі маємо проблему: амброзія спричиняє масову алергію у херсонців та гостей міста, покіс трави не здійснюється, а її висота досягає рекордних розмірів, про що регулярно інформують користувачі соціальних мереж, додаючи відповідні фото. Проте, проблема з’явилась далеко не цього року: здається, цьогоріч ми спостерігаємо дежавю з 2015 року. Міський голова Херсона видав розпорядження від 16.06.2016 № 393-р «Про заходи щодо боротьби з амброзією полинолистою на території міста Херсона». Проте виконується воно принаймні дивно.

У відповідності до річного плану закупівель Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради (код за ЄДРПОУ 37465590), затвердженого рішенням комітету з конкурсних торгів №87 від 05.08.2016 року, на послуги з рослинництва (саме до них відноситься знищення амброзії) було заплановано наступні видатки:

— 1 580 316,83 грн. — торги відбулись у лютому 2016 року;

— 736 199,86 грн. — торги відбулись у квітні 2016 року;

— 766 951,39 грн. — торги відбулись у липні 2016 року.

Отже, загальна сума видатків на послуги з рослинництва складає 3083468,08 грн.

У плані закупівель Департаменту житлового господарства за кодом ДК 021-2015 (код 77300000-3) окремо виділені за найменуванням лоту лише обрізка з проріджуваням крон дерев механізованим способом з вивезенням та обрізка з проріджуваням крон дерев вручну з вивезенням. Всі інші послуги у сфері рослинництва об’єднані – за окремими лотами виділені райони міста. До коду 77300000-3 входить широкий перелік можливих послуг. Наприклад, послуги з винищування бур’янів (код 77312100-1) – саме до них має відноситись знищення амброзії. Проте окремо послуги з винищування амброзії у документації стосовно закупівель не виділені (скріншот оголошення однієї з процедур закупівель).

1_ambr

Містяни у соціальних мережах активно жаліються на ніщивно великий обсяг амброзії у місті, на те, що жодна служба не займається покосом бур’яну. Мешканці та гості Херсона, який влітку стає особливо затребуваним серед туристів, страждають на алергію. До речі, лікування від алергії наразі дуже дороге. У соцмережах навіть з’явився тег #янелюблюамброзию, під яким мешканці Херсона розміщували фото хащів алергенної рослини.

Апогеєм суперечок стала публікація на сайті Херсонської міської ради (скріншот додається).

2_ambr 3_ambr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління громадських зв’язків та Управління екології проінформувало, що, по-перше, городяни і самі мають піклуватись про знищення бур’яну (за 3 млн. бюджетних коштів, які виділені Департаменту ЖКГ?); по-друге, наведені цікаві суми, витрачені на покіс зелених зон. Наприклад, за липень – найважчий для алергиків час – начебто витрачено 412,2 тис. грн. Ці дані легко перевірити, скориставшись порталом використання публічних коштів Edata.

У відповідності до даних оголошення про результати проведення торгів №128565, “ВДЗ” №106(06.06.2016) від 06.06.2016, підрядними організаціями, які здійснюють послуги з рослинництва, у відповідності до умов закупівлі, є наступні:

Лот № 1 Приватне підприємство «Алькор»

Лот № 2 Фізична особа-підприємець Садова Світлана Валентинівна

Лот № 3 Фізична особа-підприємець Садова Світлана Валентинівна

Лот № 4 Приватне підприємство «Грінпарксервіс»

Лот № 5 Фізична особа-підприємець Садова Світлана Валентинівна

Лот № 6 Приватне підприємство «Південькомунсервіс»

Лот № 7 Приватне підприємство «Південькомунсервіс»

Лот № 8 Фізична особа-підприємець Рудько Валентина Миколаївна

Лот № 9 Фізична особа-підприємець Садова Світлана Валентинівна

Лот № 10 Приватне підприємство «Грінпарксервіс»

Лот № 11 Фізична особа-підприємець Рудько Валентина Миколаївна

Механізований покіс зелених зон у відповідності до платіжних доручень здійснювали ФОП Садова С.В., ПП “Грінпарксервіс”, ПП “Південькомунсервіс”, ПП “Алькор” та ФОП Рудько В.М. Аналіз платіжних доручень показав, що за липень 2016 року зазначені підприємства надали послуг на загальну суму 740214,12 грн. Причому в кількох платіжних дорученнях зазначено не лише покіс, але й інші послуги з рослинництва (наприклад, догляд за багаторічними рослинами, полив квітників тощо). Це можна побачити у скріншоті. Проте переважна більшість платіжних доручень – це суто покіс зелених зон.

4_ambrТаким чином, невідомо, звідки взялась сума 412,2 тис. грн. за покіс зелених зон – в жодному з платіжних доручень не зазначено розподіл сум між покосом та іншими послугами. До того ж, містяни, які масово скаржаться на невикошену амброзію та витрачають шалені кошти на лікування, натомість отримують цікаві “звіти” про начебто викошені зелені зони і зайве нагадування від влади, що непогано було б і самотужки доглядати за зеленими зонами. Виникає цілком логічне питання: що ж покосили в Херсоні, амброзію чи кошти міського бюджету?

Please like & share:
амброзия
амброзія
бюджет
кошти