Володимир Миколаєнко: «Я вже не подам руки тим депутатам, які не захотіли визнавати РФ агресором»

IMG_0247В Україні пройшла перша хвиля демобілізації, бійці повертаються додому, багато хто звільняється через поранення. Тільки у Херсоні та області демобілізованих близько 4 тисяч чоловік. Ця величезна кількість людей потребує уваги, підтримки та допомоги – медичної, психологічної, юридичної. Об’єднати учасників АТО, допомогти їм та членам їх родин – ось основна мета новоутвореної громадської організації «Об’єднання ветеранів АТО «Зірка».

«Відразу хочу сказати, що назва нашої організації не несе в собі ніякого комуністичного підтексту. Назва народилася з мого позивного – «Зірка», – розповів на прес-конференції у міськраді Ігор Зосіменко, командир батальйону 11-ї бригади армійської авіації, і він же – керівник «Зірки».

Найбільшою проблемою демобілізованих учасників АТО Ігор Зосіменко вважає відсутність інформації – військові, які повернулися до мирного життя, не знають ні про свої права, ні про пільги, на які мають право. Тому об’єднання налагоджуватиме комунікацію між людьми, що прийшли з фронту, та державними органами. Планується й активна робота з патріотичного виховання молоді.

Створення організації «Зірка» та зустрічі її учасників зі школярами та студентами охоче підтримав міський голова Володимир Миколаєнко. Насамперед, на прес-конференції мер потиснув руки Ігорю Зосіменко та його побратимам і подякував за захист нашої Батьківщини.

«Я наполіг, щоб презентація створення цього об’єднання була максимально публічною, – сказав міський голова. – Це дуже потрібно як самим демобілізованим, так і нам та нашім дітям. Хлопці збираються зустрічатися з молоддю та розповідати про війну на сході, а також про любов до Батьківщини. Розповідати, чому її потрібно любити й чому потрібно захищати».

Ігор Зосіменко повідомив, що він з солдатами вже організував декілька зустрічей у школах та технікумах. «Ми на такі зустрічі приходимо з бійцями, які там навчалися, або їхні діти там навчаються, – повідомив голова громадського об’єднання. – Робимо це для того, щоб молодь бачила, що українські солдати не якісь міфічні «кіборги», а реальні, знайомі їм люди. Це має величезне виховне значення як для дітей, так і для самих солдатів, які розуміють, що вони воюють, насамперед, за ось таких дітлахів – за їх щасливі очі та посмішки».

У ході зустрічі міський голова зазначив, що співпраця з об’єднанням «Зірка» почалася ще коли робоча група розподіляла земельні ділянки для учасників АТО.  «Саме ця робоча група, у якій представлені в більшості своїй керівники військових формувань,  визначала черговість земельних ділянок, – розповів Володимир Миколаєнко. – І, саме за ініціативою військових було прийняте рішення, що в першу чергу ділянки отримають родини загиблих героїв. На останній сесії міськради перші майже вісім десятків земельних ділянок були поділені й люди вже мають можливість оформити документи для їх отримання».

Володимир Миколаєнко також зазначив, що міська влада фінансово підтримує тих учасників АТО, які потребують лікування. Також родини загиблих бійців щомісячно будуть отримувати по 5 тисяч гривень з міського бюджету – у цьому Херсон був першим містом в Україні, приклад якого потім наслідували Одеса та обласні центри.  «Це намагання якось підтримати ці родини, – сказав мер. – Мені соромно, що ми дали всього дві квартири родинам загиблих героїв. Це родини Влада Ковальова и Руслана Сторчеуса. І ще мені дуже соромно за тих депутатів, які на сесії міськради не голосували за визнання Російської Федерації державою-агресором. Сьогодні одному з них я просто не подав руки і, думаю, що ніколи вже не подам».

До речі, на презентації громадського об’єднання «Зірка» були присутні й представники громадської організації «Товариство воїнів-учасників, ветеранів АТО на сході країни».  Ця організація була створена раніше, вона також забезпечує захист економічних та соціальних прав воїнів та їх рідних. Заступник голови «Товариства» Михайло Бословяк заявив, що з новоутвореною «Зіркою» вони роблять єдину справу – соціальний та правовий захист воїнів АТО, та збираються активно співпрацювати.

За словами Володимира Миколаєнка, міська влада завжди готова максимально сприяти таким ініціативам і обіцяє всебічну допомогу.

Ольга Самойленко

Please like & share:
Армія
АТО
Міська рада
Новини
Новини міста
Херсон