Дослідження довели, що вагітним жінкам слід підвищувати рівень вітаміну D в організмі

Датські науковці виявили, що діти, народжені у матерів з найнижчим рівнем вітаміну D, удвічі більше ризикували захворіти на розсіяний склероз, ніж немовлята, народжені у матерів з найвищим рівнем вітаміну D у крові, пише Енциклопедія вітаміну D.

Фінська когорта з питань материнства провела подібні дослідження, які підтвердили, що дефіцит вітаміну D у майбутніх матерів на ранніх термінах вагітності вдвічі збільшує ризик виникнення розсіяного склерозу у немовлят порівняно з матерями, які не мали дефіциту вітаміну D у крові.

Також було виявлено, що дефіцит вітаміну D прямо пов’язаний з появою ознак аутизму у шестирічних дітей. То ж прийом жінками вітаміну D під час вагітності може зменшити ризик захворювання на аутизм та розсіяний склероз у їхніх дітей.

Оптимальний рівень вітаміну D в організмі людини, зокрема і у вагітної жінки, має становити 28,8–43,2 нг/мл. Згідно з дослідженнями та порадами Інституту медицини та охорони здоров’я Канади, максимально допустима добова доза вітаміну D для вагітних жінок становить 4 000 МО. Ця доза вважається оптимальною та не викликає жодних негативних наслідків для здоров’я. Попередні дослідження довели ефективність та безпечність уживання саме 4 000 МО вітаміну D3 на добу.

Основна перевага нормального рівня вітаміну D3 для вагітних — у першому триместрі вагітності попереджає виникнення ускладнень (токсикози, прееклампсія, гестаційний діабет тощо). На пізніх термінах вагітності це переваги як для мами (попередження передчасних пологів, кесаревого розтину, інших ускладнень), так і для дитини (передусім — профілактика рахіту).

В Україні рекомендована доза вітаміну D3 у період вагітності та лактації становить 500 МО/добу. Але, як засвідчують результати останніх досліджень, ці норми є застарілими й потребують перегляду.

Для вагітних у групі ризику (гестоз, ревматизм, артеріальна гіпертензія, хронічні захворювання печінки, нирок; клінічні ознаки гіпокальціємії та порушень мінералізації кісткової тканини) добова доза, згідно з Протоколом МОЗ, становить 1 000–2 000 МО, починаючи з 28-го тижня вагітності.

Найприйнятнішою формою застосування вітаміну D3 у терапевтичній практиці з метою профілактики є водний розчин «Аквадетрим». Його переваги: всмоктування зі шлункового каналу у 5 разів швидше; швидкий початок клінічного ефекту вітаміну D3, що починається вже на 5–7-й день; ефект при застосуванні водного розчину зберігається до 3 місяців; зручність і безпека лікарської форми. Дорослим лікарі радять обирати вітамін D3 у капсулах «Олідетрим».

Please like & share:
D3
вагітним
вітаміни
Херсон