60095eb5824669bc8a1e99665c2e3a96_Generic

Відкликають недарма: депутати міської ради не змогли зібратись для подолання проблем перевезень

22 лютого мала відбутись позачергова сесія Херсонської міської ради, яка мала вирішити нагальне для міста питання: регулювання тарифів на проїзд у міських автобусах загального користування. Однак, кворуму не було, отже, сесія не відбулась.

 На розгляд  сесії було винесено такі питання:

– «Про скасування рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 10.02.2017 № 42»;

– «Про встановлення тимчасової заборони на прийняття виконавчим комітетом Херсонської міської ради рішення про підвищення тарифу на послуги з перевезення пасажирським автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Херсоні».

Транспортний колапс, який спіткав місто останніми днями, небачений до цього часу. Містяни не пригадують подібного за всі роки незалежності України: у зв’язку із тим, що підвищення проїзду до 5 грн. у міських автобусах не відбулось, чимало перевізників відмовились виходити на маршрути. Таким чином, місто обслуговували протягом тижня менше половини наявного рухомого складу маршрутів. Містяни вимагають лише двох простих речей: 1) обгрунтування підвищення тарифу (не було надано жодних розрахунків, наближених до правди); 2) відповідного рівня комфорту, за якого маршрутні таксі будуть виходити на лінію виключно у належному стані. Проте перевізників подібні вимоги не влаштували – і вони вирішили влаштувати саботаж.

Жодних коментарів від міського голови не поступало, проте депутати змогли зібрати необхідні 19 підписів для скликання позачергової сесії – і набрали їх. Але кворуму у 28 осіб досягнути не вдалось. Цікавою особливістю є той факт, що на сесії не було всіх депутатів, яких відкликають за народною ініціативою (9 осіб), а також депутатів від фракцій Свобода та РПЛ. Деякі депутати від “Свободи” навіть не приховують того, що поїхали до Києва…. на марш. Дивна обставина: за ситуації, коли в Херсоні нечуваний транспортний колапс, а права жителів явно утискаються, депутати міської ради, на яких покладено функцію захисту інтересів громади, їдуть до столиці на марш. Буде дуже скорботно, якщо після цього вони будуть розповідати про патріотичність свого вчинку.

Не було на сесії Лариси Леонової та Євгена Назаряна, яких відкликають за народною ініціативою. Свою відсутність вони не пояснили. Інші ж депутати, яких відкликають за народною ініціативою (Ірина Ценкер, Руслан Рубан, Галина Лугова, Ігор Токарев, Михайло Чемерис, Валентин Сух, Аркадій Подлєсний), без проблем і вагань змогли прийти о 18.00 на засідання ТВК, присвячене їхньому відкликанню. Проте на сесію, яка мала вирішити нагальні проблеми громади, вони о 10.00 того ж дня не з’явились. Пояснювати свій вчинок вони також не стали. Цілком імовірно, що власні інтереси стали набагато важливішими за інтереси громади, яка і досі знаходиться у стані транспортного колапсу та не має можливості отримувати гідні послуги громадського транспорту в Херсоні. Іронія долі: отже, народна ініціатива з відкликання розпочалась недарма – виборці добре відчувають, що їм зухвало брешуть, а замість виконання Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” просто лобіюють власні інтереси.

Автор: Євгенія Вірлич

Please like & share:
автобус
відкликання
депутат
Міська рада
Сесія
транспорт