Депутати профільної комісії ніяк не можуть підтримати Кризовий центр

Вже більше двох місяців тому тому пролунала пропозиція Богдана Руденка і Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створити в Херсоні Кризовий центр, покликаний допомагати жертвам сімейного насилля. Однак, вже більше двох місяців питання майже не рушить з місця, а гальмується деякими депутатами профільної депутатської комісії з питаньо світи, спорту, культури,медицини,  соціального захисту населення, охорони навколишнього середовища та у справах молоді.

Одна з останніх рекомендацій зазначеної комісії – це внесення правок до Статуту майбутнього комунального підприємства. Ці правки було внесено і навіть завізовано юридичною службою Виконкому Херсонської міської ради. Проте депутатам Сергію Волошинову та Валентину Суху цього виявилось замало. Під благородними гаслами “ми ж не проти” і “подумайте, хто прийде після нас” вони почали виносити зауваження, від яких ставало моторошно і всім присутнім громадським діячам, і журналістам, і голові комісії Леоніду Ремизі. До речі, перед виступами пана Волошинова і пана Суха Леонід Ремига зазначив, що особисто ознайомився зі Статутом, дуже уважно його вивчив і всіляко його підтримує. Проте думка поважного колеги і управлінця потужною структурою з великим досвідом роботи зазначене депутатське панство не дуже збентежила і вони почали відверто знущатись: пропонувати правки до Статуту там, де вони явно зайві.

Не витримав і пан Ремига, який пояснив депутатам, що директор, наприклад, не здійснює одноосібного керівництва зазначеним центром: його функції чітко прописані в контракті та регламентуються чинним законодавством. Однак, і це не вразило колег, які явно увійшли в азарт.

Більш детально можна все побачити на відео – майже 15 хвилин показових виступів депутатів, яким чомусь захотілось показати власну значимість, проте вийшло навпаки: слова “значимість” і “нікчемність” мають різні значення, майже протилежні.

В результаті, 2 голоси “за” (Леонід Ремига та Олег Черненко) і 3 “утримались” (Євген Матковський, Валентин Сух та Сергій Волошинов). Причому Євген Матковський утримався без зазначення якихось заперечень, отже, чому утримався – незрозуміло.

Коментар Богдана Руденка:

Тільки вчора працювали з жінкою з двома дітьми яка залишилась на вулиці через насильство в сім’ї. А вже сьогодні, з доброго дива, постійна депутатська комісія з питань освіти, спорту, культури, медицини, соціального захисту населення, охорони навколишнього середовища та у справах молоді Херсонської міської ради черговий раз відклала розгляд питання щодо створення Кризового центру. Причина цього – неналежно опрацьований проект статуту, як говорить депутат Сух В.В. Депутат напевно вважає, що в юрвідділі міськвиконкому з яким погоджено цей документ, працють некомпетентні юристи. При тому конкретних пропозицій по суті доопрацювання так і не було озвучено. Але пройшов вже місяць, як питання розглядається комісією. Щє один місяць, як ми не можемо рухатись далі. Щє один місяц, без допомоги жінкам, що стикаються з насильством в сім’ї, кожного дня.

Після комісії в мене виникає запитання, чи дійсно проблема в статуті? Документі, який буде щє однозначно доопрацьовуватись міськвиконкомом, проходити безліч правок і коректур під час підготовки до сессії міської ради. Врешті решт, за великого бажання можна було долучитися вже до цієї роботи. Чи не так?
І що буде на наступному засіданні комісії, знов не буде конкретних пропозицій в правовому полі? Знов будемо міняти пункти місцями та шукати орфографічні помилки? В мене складається враження, що ховаючись за бюрократичними процедурами депутати хочуть відмовити жінкам Херсону, які потерпають від насильства в допомозі.

Буду радий, якщо це помилка.

Хочеться додати, що чомусь статут КП “Муніципальна Варта” так прискіпливо не розглядали жодного разу на жодній із комісій, а одразу з численними юридичними помилками виносили до сесійної зали. А Статут, який кілька разів було вичитано фахівцями та завізовано юридичною службою Виконкому Херсонської міської ради, чомусь викликав у певних депутатів ряд абсолютно недоречних питань. Якщо вже ставитись прискіпливо, то до всіх однаково. Чи не так?

Для тих депутатів, хто не знає, що таке сімейне насильство, корисне посилання: http://legalspace.org/ua/biblioteka/item/10088-nasylstvo-v-sim-i-yak-zakhystyty-sebe-ta-rodynu.

Автор: Євгенія Вірлич

Please like & share:
депутати
кризовий центр
леонід ремига
Сесія