Європейський день мов

Починаючи з 2001-го року, 26 вересня відзначається Європейський день мов. Це – спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Сьогодні більшість людей вільно розмовляє, як мінімум, однією іноземною мовою.
Європейський союз об’єднує 27 держав. Але мов, на яких спілкуються європейці, значно більше. Тільки в університетах викладають на естонській, англійській, шведській, чеській, болгарській, французькій, угорській, фінській, грецькій, словенській, датській, словацькій, ірландській, румунській, португальській, італійській, польській, латинській, нідерландській, литовській, мальтійській та німецькій мовах. Офіційно визнано 23, але, крім них, існує ще близько 60-ти мов регіональних.

«Європейський день мов – благополуччя народу, він сприяє об’єднанню і згуртуванню націй, виховує молодь і об’єднує людей. Це ознака дружби та спорідненості країн, а також взаєморозуміння та співробітництво народів», – сказала викладач англійської мови, керівник клубу «Болгарська культура» Катерина Нікішина.

Цей клуб існує на базі середньої загальноосвітньої школи № 55 із 2010 року. Кожного року учні разом із вчителями відзначають це континентальне свято. «Діти з захопленням вивчають традиції, культуру та мову болгарського народу. А на День мов ми одягаємо болгарські народні костюми, співаємо, танцюємо, проводимо конкурси», – розповіла Катерина Нікішина.

Європейський день мов нагадує про значущість мов, їх різноманітність і спонукає громадян вчитися розмовляти іншими мовами. У багатьох країнах Євросоюзу школярі вивчають по декілька мов і по завершенню навчання вільно на них спілкуються. Європа починається з нас самих, тож, любі херсонці, давайте вивчати мови!

Альона Мовчан

Please like & share:
Європейський день мов
клуб "Болгарської культури"
мовне різноманіття