original

Громадські обговорення щодо присвоєння імені Р.В.Набєгова Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №50 Херсонської міської ради

Школа №50 може отримати ім’я Героя – Романа Набєгова. У відповідності до повідомлення Управління освіти Херсонської міської ради в Херсоні мають пройти громадські обговорення стосовно даного питання.

1. Найменування організатора громадського обговорення – управління освіти Херсонської міської ради.

2. Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи – Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 50 Херсонської міської ради.

3. Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі, та обґрунтування такої пропозиції – Набєгов Роман Валерійович.

НАБЄГОВ РОМАН ВАЛЕРІЙОВИЧ

 Народився 11 листопада 1986 року в  Херсоні. Громадянин України.

У 1995 – 2005 рр. навчався у Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 50.

 У 2003 році (9-А клас) – став переможцем спортивного зльоту з орієнтування в рамках військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».

 У 2004 –  2005 рр. був обраний до шкільного парламенту, виконував обов’язки міністра культури і спорту, був членом шкільного шефського сектору, опікувався 5-ми та 6-ми класами. Організовував різноманітні заходи та проводив їх у якості ведучого. Брав участь у літературно-мистецькій студії «Троянда» міського поетичного клубу «Ліра» при Палаці дитячої та юнацької творчості. Був переможцем конкурсів: обласного – «Театральна весна»; міських конкурсів читців за декламування творів Володимира Сосюри та Остапа Вишні. Двічі лауреат конкурсу «Пушкінські читання» та «Цікаве із життя Гете».

 Займався пішохідним та гірським туризмом на базі Центру позашкільної роботи. Підіймався на найвищі вершини кримських гір – Демерджі та Чатир-Даг. У цих походах діти відновлювали пам’ятники та пам’ятні знаки партизанської боротьби часів Другої світової війни.

27 червня 2005 року за відмінні успіхи в навчанні й активну участь  у громадському житті Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 50 Роману Набєгову оголошено подяку за підписом директора школи В.Є.Ткаченко і класного керівника Т.К. Роменської.

 З 04.10.2005 – по 19.03.2007 Набєгов Р. проходив строкову службу у Військово-Морських Силах Збройних Сил України в Севастополі.

  З  06.10.2005 –  по 11.04.2006  –  матрос  (сигнальщик).

З 11.04.2006 – по 19.03.2007 –  старший матрос ( сигнальщик).

 У 2007 – 2011 рр. навчався у Херсонському юридичному інституті Харківського національного університету внутрішніх справ. Отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки «Правознавство» та здобув кваліфікацію «Бакалавр права».

  У 2011– 2013 рр. навчався у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію «Юрист Магістр права».

  З березня 2012 – по вересень 2012 року проходив першопочаткову підготовку працівників міліції у Євпаторійському училищі професійної підготовки працівників міліції.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 З вересня 2012 –  по листопад 2012 року прийнятий на посаду інспектора БПС УМВС України в Херсонській області.

 З листопада 2012 року – по березень 2013 року прийнятий на посаду оперуповноваженого сектору карного розшуку Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області.

 З березня 2013 року – по 25 червня 2014 року обіймав посаду слідчого Слідчого відділу Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області.

З 25 червня 2014 року – по 29 серпня 2014 року обіймав посаду старшого інспектора батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» ГУ МВС України в Київській області.

 29 серпня 2014 року Роман Валерійович Набєгов загинув при прориві із оточення під містом Іловайськ Донецької області.

   Указом Президента України від 26 лютого 2015 року № 109/2015 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України  Набєгов Роман Валерійович нагороджений орденом «ЗА МУЖНІСТЬ» III ступеня (посмертно).

 У серпні 2015 року вийшла книга віршів, прози, записів із щоденника Романа та спогадів його друзів «НИ ШАГУ НАЗАД». Після офіційної презентації книгу було надано бібліотекам навчальних закладів міста Херсона та Херсонської області.

 У листопаді 2015 року в пам’ять про Романа відкрито меморіальну         дошку-барельєф «Борцям за волю України», яку встановлено на будівлі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 50 Херсонської міської ради.

У липні 2016 року за погодженням із Міністром внутрішніх справ України на будівлі Олешківського відділення поліції, у якому працював Роман, було встановлено меморіальну дошку на честь Набєгова Романа Валерійовича, як данина поваги його подвигу та прикладу мужності та вірності присязі для всіх співробітників поліції та мешканців Олешків.

Коли у 2014 році почались захоплення територій та адмінбудівель у Донецькій та Луганській областях, Роман став писати рапорти про перевід його у зону конфлікту, вважаючи, що в такий важкий для держави час він, як офіцер, як справжній чоловік, не має права залишатися осторонь. Чотири рапорти було відхилено. Але це не зупинило Романа. Він написав листа міністру внутрішніх справ України Авакову А. Б. з проханням про перевід. Цитата з листа Романа:

«Я прошу лишь шанс достойно называться сотрудником милиции в такое тяжелое время и возможность отправиться на территорию Донецкой и Луганской областей в составе подразделений, учавствующих в подавлении бандитских формирований, которые, имея внешнюю поддержку, приносят в нашу страну войну. Прошу рассмотреть вопрос о моем откомандировании в состав АТО на время ее проведення до стабилизации криминогенной ситуации в Донецкой и Луганской областях».

 29 серпня, прориваючись з оточення, автобус спецпідрозділу «Миротворець» потрапив у засідку на в’їзді до хутора Горбатенко під м. Іловайськ Донецької області. Роман Валерійович Набєгов загинув. До останньої секунди свого життя він залишився відданим собі і присязі, прикриваючи зустрічним вогнем побратимів, які виходили з палаючого автобуса.

Роман Валерійович Набєгов є яскравим прикладом та взірцем для підростаючого покоління. Своїми життям і творчістю він вчить любові до України, любові до Херсонщини та своєї родини, жертовності, честі та відданості присязі. І це істинно підтверджують не тільки його слова, а і його вчинки.

Україна, особливо Херсонщина, по праву може пишатися такою висококультурною особистістю і самовідданим воїном, яким є Роман Набєгов.

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи – комунальне некомерційне соціальне підприємство «Оберіг» Херсонської обласної ради, ГО «Українська Єдність», педагогічний колектив Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 Херсонської міської ради.

5. Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації  учасників – 30 червня – 30 серпня 2017 року, щоденно, цілодобово, веб-сайт Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 Херсонської міської ради, управління освіти Херсонської  міської ради.

6. Поштова адреса та  адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) – вул. Воронцовська, 15-а, м. Херсон, 73000,  тел. (0552) 42-33-38, (0552), 22-61-91,

 e-mail: sektorgorono@ukr.netznzgorono@ukr.net

7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – вул. Воронцовська, 15-а, м. Херсон, 73000, тел. (0552) 42-33-38, (0552), 22-61-91,

 e-mail: sektorgorono@ukr.netznzgorono@ukr.net

 8. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення –Омельчук Світлана Вікторівна – начальник відділу загальноосвітніх навчальних закладів управління освіти Херсонської міської ради.

9. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – вересень 2017 року, на офіційних веб-сайтах школи, управління освіти Херсонської міської ради відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Please like & share:
Герой
роман набегов