Як херсонські депутати навчились заповнювати декларації

Ми вже аналізували декларації депутатів Херсонської міської ради за 2016-й рік. Наразі є можливість проаналізувати, як проходила кампанія з е-декларування за 2017-й рік, адже строк декларування закінчився 1 квітня цього року. Більш того, 30 березня 2018 року відбулось пленарне засідання сесії Херсонської міської ради, під час якого – вже наприкінці – міський голова нагадав депутатам, що строк декларування завершується. Чи всі дослухались?

Віднайдений бізнес та місця проживання

У 2017-му році депутат Олександр Ложичев таки став кінцевим бенефіціаром у фермерському бізнесі, про який чомусь забув у попередньому році. Але «безхатченком» так і лишився: місце проживання та права на об’єкт нерухомості так і лишились незазначеними. Так само не зазначив місця проживання і Дмитро Іванов, чим повторив минулорічну помилку. Залишились «безхатченками» Станіслав Лисюк, Олександр Васильєв, Сергій Білоковиленко, Євген Назарян та Антон Хмаро. У реєстрі прав власності на нерухоме майно Сергій Білоковиленко володіє майном, тільки чомусь цього не зазначає. Навіть якщо інформація з реєстру застаріла, в будь-якому випадку депутат має зазначати місце проживання – не живуть же на вулиці панове народні обранці.

Оксана Д’якова зазначила місце проживання, чого не зробила минулоріч. Так само виправив минулорічну помилку і Євген Матковський. Також зазначив нерухомість і Аркадій Подлєсний: квартиру дружини. До речі, незважаючи на те, що наразі Аркадій Подлєсний знаходиться в якості звинуваченого в отриманні неправомірної вигоди, він продовжує отримати заробітну платню у Виконавчому комітеті Херсонської міської ради. Принаймні так зазначено в його декларації: 69 665 грн. становить дохід пана Аркадія в якості заробітної платні в зазначеній установі у 2017 році (близько 5805,00 грн. на місяць).

У Єгора Устинова, окрім квартири дружини, з’явилась спільна власність із родичами – так само квартира. Право власності зазначено іще з 2013 року, чого в минулорічній декларації зазначено не було. Також пан Устинов визначився із роком набуття права власності на мотоцикл: таки зазначив 2008-й, хоча раніше дати відрізнялись. Щоправда, місцем реєстрації проживання Єгор Олександрович знову зазначає Київ. Натомість київської нерухомості або права проживання там не зазначає.

Невчасні декларації

Якщо минулоріч невчасно декларацію подала лише Алла Беліченко, то цього року «відзначились» аж троє депутатів: Євген Назарян, Антон Хмаро та Валентин Сух. Усі троє подали протягом квітня, але пізніше за строк подання.

Отже, херсонські депутати потроху вчаться заповнювати декларації. Зокрема – після відповідних статей про минулорічні помилки. Проте є і такі, хто «забуває» про вчасне декларування, хоча саме ці люди фактично вирішують долю херсонського бюджету і херсонських земель, розпоряджаються комунальним майном, не вміючи або не маючи бажання відображати власне.

Під час підготовки статті було використано інформацію з відкритих джерел даних: youcontrol.com.ua, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру декларацій, Єдиного державного реєстру  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Є-data.

Please like & share: