temperature-weather-climate

Як зберегти здоров’я під час херсонської спеки: поради головного лікаря Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини

Спека в Херсоні досягла критичного рівня: вдень термометри показують вище за 36 градусів за Цельсієм. У зв’язку із цим “Херсонський Вісник” поширює рекомендації усім від головного лікаря Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини Юрія Ромаскевича.

“Доброго ранку шановні друзі! Подивіться на температурний режим і задля збереження свого здоров’я, здоров’я Ваших близьких та колег прийміть наступні поради:
1. Навіть якщо Ви прибічник ранкових фізичних вправ – максимально обмежте фізичну активність у найближчі 7-8 діб!
Якщо немає нагальної потреби, не виходьте та не пересувайтесь під прямим сонячним світлом. Якщо це вкрай необхідно, пересувайтесь нешвидко, максимально знаходячись в тіні, з обов’язковим “гостюванням” у кондиціонованих магазинах! Завжди майте з собою невелику пляшку води (саме води, а не солодкого напою або пива!).
2. Одяг повинен бути максимально зручним та вільним, з бавовни або льону, бажано білого кольору! Не забувайте покрити голову!
3. Водні процедури – душ не повинен бути ані гарячим, ані холодним, користуйтесь теплою та прохолодною водою! Не забувайте: Херсонщина – багата на водойми область, проведіть більше часу біля води!
4. Пам’ятайте: основна група ризику з теплового удару – це люди похилого віку, пацієнти з хронічними захворюваннями, діти! 
5. В жодному разі не вживайте алкогольні напої!
6. Шановні керівники підприємств, у Вашій владі скоротити тривалість робочого дня або змінити його на користь більш прохолодної частини доби!
7. Ті, хто кондиціонують приміщення, не забувайте, що перепад між температурою зовні та в приміщенні не повинен перевищувати 15 градусів, це теж дуже шкідливо!
8. У разі виявлення потерпілого від теплового удару одразу ж викликайте швидку (на жаль, важкість ситуації коливається у дуже широкому діапазоні від втрати свідомості до інсульту). Ваші дії – перемістити людину в тінь (або в кондиціоноване приміщення), звільнити від одягу верхню частину тіла, обтирати тіло (особливо шию) водою!
Здоров’я Вам всім та терпіння!”

“Херсонський Вісник” також бажає Вам здоров’я і комфортного перебування в Херсоні!

Please like & share:
спека
Херсон
юрій ромаскевич