Хто буде ремонтувати херсонські катери

На порталі ПроЗорро була опублікована закупівля “Доковий ремонт т/х проекту Р-51 «АРАРАТ», «ДОМБАЙ», «БЕШТАУ». Це означає, що відомі херсонські катери, які з року в рік здійснюють річкові перевезення, мають от-от відремонтувати. Аукціон відбувся 12 березня – і, звісно, не без цікавинок.

В закупівлі з граничною сумою 1 млн. 100 тис. грн. взяли участь два учасники: ТОВ “ШИПЯРД1930” та ПРИВАТНА ФІРМА “ЮГСУДОРЕМОНТ”. Виграло ТОВ “ШИПЯРД1930” із пропозицією 1 088 921,22 грн. Тендерні пропозиції учасники подали 7 березня (ТОВ “ШИПЯРД1930”) та 11 березня (ПФ “ЮГСУДОРЕМОНТ). Як такого, аукціону не було, адже розіграли перші ж пропозиції: від самого початку ТОВ “ШИПЯРД1930” пропонувало 1 088 921,22 грн., а ПФ “ЮГСУДОРЕМОНТ” – 1 100 000,00 грн.

Наразі триває процедура ухвалення рішення щодо остаточного переможця. Але вже зараз можна знайти кілька дивних особливостей, на які має звернути увагу керівництво комунального підприємства-замовника. Ось дві основні:

Перше – це той факт, що обидва підприємства-учасники зареєстровані за однією і тою самою адресою: м. Херсон, вул. КАРАНТИННИЙ ОСТРІВ, будинок 1. Тобто конкуренти у закупівлі знаходяться в одній будівлі.

Друге: за даними аналітичної системи YouControl, повноваження керівника фірми-переможця “ШИПЯРД1930” мають суттєві обмеження — він може укладати угоди на суму, що не перевищує 500 тис. грн.

Спарринг-партнери?

Є таке поняття у публічних закупівлях (звісно, негласне), як спарринг-партнерство. Далі наводимо дані з публікації УкрІнформ.

Отже, схема передбачає, що учасники тендеру домовляються між собою, визначають, хто має бути переможцем, а хто просто бере участь у конкурсі у ролі спаринг-партнера. Ці фірми не є справжніми конкурентами і діють узгоджено під час закупівлі. Гендиректор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний коментує:

“У випадку з антиконкурентними узгодженими діями (змовою) основним органом захисту є територіальні відділення Антимонопольного комітету України. Фактично будь-яка особа може поінформувати АМКУ про змову, навівши відповідні факти, а вже Антимонопольний комітет може з власної ініціативи розпочати розгляд справи. Підставою до початку розгляду справи також є заяви від замовників чи ж постачальників, чиї права на чесну конкуренцію були порушені. Подання відповідної заяви безкоштовне”.

Чи має зазначена нами закупівля ознаки змови, має вирішувати замовник та Антимонопольний комітет. Тож чекаємо.

Please like & share: