Хто, де і як має право збирати гроші для армії

Кабінет Міністрів 30 червня 2015 року визначив порядок збору пожертвувань на армію. Про порядок здійснення публічного збору благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України розповіла в.о. начальника юридичного відділу Херсонської міської ради Сюзанна Токузан.

«По-перше, це можуть робити особи, уповноважені або від імені благодійної організації, або на її користь від власного імені (через благодійні організації), – повідомила Сюзанна Жаківна. – Також збирати пожертви можуть особи, які здійснюють публічний збір благодійних коштів від імені або на користь Міноборони та уповноважені посадові особи Міноборони за участі ЗМІ».

У особи, яка здійснює публічний збір пожертв від імені благодійної організації, має бути нотаріально посвідчена довіреність керівника, а також договір, укладений з відповідною організацією про благодійну діяльність. У довіреності повинні бути визначені, зокрема, цілі, місце і строк збору благодійних коштів, порядок їх використання (здавання благодійній організації) та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.

«Скриньки для збору коштів ми досі часто бачимо у торговельних мережах, – зазначила Сюзанна Токузан. – Згідно з новим Законом, вони можуть встановлюватися у торговельних центрах, супермаркетах або інших громадських містах, але лише за умови забезпечення належного контролю за їх збереженням відповідальною особою».

Ця скринька повинна бути опломбована і мати один інвентарний номер, відкривати її мають право лише у службовому приміщенні благодійної організації у присутності спеціальної комісії, склад якої затверджує її керівник.

Кошти, що знаходяться у скриньці, потрібно заактувати і зарахувати на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони.

«Тепер не може бути ніякої самодіяльності, коли хтось ходить по проїзній частині та збирає гроші на потреби Збройних Сил України! Тобто, не допускається здійснювати збір благодійних пожертвувань готівкою у місцях, що призначені для руху транспортних засобів», – додала Сюзанна Токузан.

Також новим Законом заборонено здійснювати такий збір посадовим або публічним особам.

Ольга Самойленко

Please like & share:
Армія
благодійність
волонтери
Херсон