14224730_1098125906929980_4382832085134979525_n

Міського голову Скадовська намагаються позбавити посади?

28 грудня районний суд оголосив рішення стосовно адміністративного правопорушення міського голови Скадовська Олексакндра Яковлєва. Суд визнав його винним у вчиненні правопорушення за ч.3 ст. 172-7 КУпАП та наклав стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права обіймати посаду Скадовського міського голови. Мешканці Скадовська сьогодні вийшли на віче на підтримку Олександра Яковлєва у цей же самий день.
“Яковлєв – наш мер” – так скандували учасники зібрання на підтримку міського голови Скадовська Олександра Яковлєва. Більше трьохсот скадовчан вийшли на віче, протестуючи проти рішення суду відсторонити його від посади на рік. Таку міру покарання суд обрав за нібито скоєне головою адміністративне правопорушення, пов’язане із корупцією. Сам мер заявив, що подаватиме апеляцію. Учасники віче вирішили зібрати підписи на підтримку голови і приїхати під Апеляційний суд у Херсоні, коли той розглядатиме апеляцію. Мешканці вийшли на підтримку свого міського голови, який за два роки на посаді встиг зарекомендувати себе як добрий господарник та прогресивний мер. Олександр Яковлєв подякував за підтримку городянам і закликав діяти та не бути байдужими: “лише тоді правда переможе”, – заявив мер Скадовська.

Олександр Яковлєв:
Суд не врахував та не надав юридичної оцінки моєму клопотанню про закриття справи, у зв’язку з відсутністю складу правопорушення передбаченого ч.3 ст. 172-7. Також суд не врахував мої доводи стосовно відсутності обтяжуючих обставин передбачених ст. 35 КУпАП: 2) повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу ВЖЕ було піддано адміністративному стягненню. Тобто суд вважає що важливий не момент вчинення правопорушення, а важливий момент виявлення та прийняття рішення про стягнення. Це прямо протирічить ч.3 ст. 172-7 КУпАП де сказано саме про вчинення:
ДІЇ, передбачені частиною першою або другою, ВЧИНЕННІ особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення. Але суд вважає інакше. Звичайно, я буду подавати апеляцію.

Позицію щодо рішення суду вже прокоментували у ПП “Об’єднання “Самопоміч”, представником якої є Олександр Яковлєв.

Народний депутат України, член фракції «Об`єднання Самопоміч»  Руслан Сидорович вважає рішення  суду щодо відсторонення від посади міського голови Скадовська  Олександра Яковлєва проявом вибіркового правосуддя.

«За малозначне правопорушення – відсторонення від посади особи, обраної прямим голосуванням людей – це абсурд. Застосовано найсуворіше покарання, яке в кінцевому результаті нівелює вибір більшості городян, і це є нічим іншим як зловживанням правом. Цим рішенням ставиться під питання і нормальна життєдіяльність міста. Адже зараз ми не говоримо про розкрадання мільйонів бюджетних коштів, а про сміховинні правопорушення, яких  насправді могли припуститися навіть в автоматичному режимі. Навіть якщо було свідоме порушення, то санкції  і відповідальність   мають бути пропорційними до  розміру завданої шкоди і розміру суспільної небезпеки.  Ми бачимо приклади мерів Харкова, Одеси, інших міст,  де осіб, яких звинувачують у зловживаннях  десятками, сотнями  мільйонів,   не притягають до відповідальності, щодо яких закриваються справи, і бачимо абсолютно дріб`язкові правопорушення, які в кінцевому результаті призводять до застосування найсуворішого покарання до формального порушника», – підкреслює Руслан Сидорович.

Олег Лаврик, голова Виконавчого комітету «Об’єднання «Самопоміч», народний депутат України наголошує, що політичні репресії олігархічної влади  доходять до абсурду: «Факти щодо неправильно припаркованих автомобілів чи перетину вулиці не на пішоходному переході мерами міст,  якщо вони сповідують принципи «неугодних» владі партій, можуть стати предметом відсторонення від обраних  посад і чергових фейсбучних розслідувань каральної машини влади.

Нагадуємо також представникам ЗМІ, які вже встигли розповсюдити інформацію про відсторонення міського голови Скадовська: рішення суду не вступило в силу. Останнє слово – за апеляційним судом.

Please like & share:
міський голова
олександр яковлєв
самопоміч
Скадовськ