SAM_1879

Новий туристичний маршрут на Кам’янську Січ

28 червня 2017 року – на День Конституції України – журналісти та всі охочі мали нагоду стати першопрохідцями нового туристичного маршруту Херсон – Кам’янська Січ.

День першого – пробного – туру було обрано невипадково. За численними переказами, саме тут, на Кам’янській Січі, було написано кілька розділів першої демократичної конституції світу – Конституції Пилипа Орлика.

Сказати просто, що Кам’янська Січ прекрасна – це нічого не сказати. Вона дивовижна! Степ, Дніпро, аромат полину і тінь дерев – така цінна у степу під відкритим небом.

SAM_1876

Автобусом дорога займає приблизно півтори години. Протягом цього часу Сергій Дяченко – один із авторів маршруту – розповідає цікаві факти про місцевості, які заворожують і вчергове надихають пишатись херсонськими землями.

Туристам варто знати, що подорож на Кам’янську Січ – це не просто пізнавальний тур: необхідно бути готовими до крутих степових переходів та відкритого сонечка. Отже, взуття має бути зручним, а з собою обов’язково варто взяти головний убір, каремат або підстилку для короткого перепочинку і побільше води. В селі, де проходить екскурсія, крамничок немає, тому про легкий перекус і пляшку води варто подбати. Якщо вода раптом закінчилась, то наприкінці екскурсії група проходить повз джерело питної води – можна набрати.

SAM_1885

Незважаючи на круті переходи і спеку, екскурсія настільки цікава, що всі труднощі долаються без проблем.

Від Сергія Дяченка Ви почуєте безліч цікавих і навіть містичних історій. Від Андрія Лопушинського – скуштуєте чарівного козацького куліша: справжнього і дуже смачного. Що й казати: в захваті були навіть діти, яких важко змусити їсти кашу.

У перспективі – зупинки на каву та облаштування маршруту зручно для туристів. Наразі зручностей немає, тому краще подбати про те, аби взяти з собою все необхідне. Зокрема знадобляться і ватні спонжі з лосьоном чи спиртом – можливі подряпини від місцевої трави. В цілому, екскурсія займає близько половини дня: з 7.00 до 14.00 – 15.00. Отже, виснажливою її назвати важко – вона неймовірно цікава і пізнавальна.

Автор: Євгенія Вірлич

Please like & share:
андрій лопушинський
екскурсія
кам'янська січ
сергій дяченко