Остання сесія у два заходи

Остання сесія депутатів розтягнулася на два дні. Пленарне засідання XLVI сесії Херсонської міської ради було призначено на 26 жовтня – на наступний день після місцевих виборів.

Але мало того, що не всі народні обранці були присутні, так ще й, за словами міського голови Володимира Миколаєнко, «депутати брали участь у виборчому процесі, спостерігали за підрахунком голосів і ніч не спали. Тому дуже важко зосередитися на сесійних питаннях – я бачу, що просто засинають». Однак, спочатку депутати роботу розпочали досить бадьоро і навіть проголосували за частину питань в порядку денному.

На початку засідання сесії Володимир Миколаєнко повідомив про те, що пішов з життя Почесний громадянин Херсона Віталій Опанасович Рябко. У 1943 році Віталій Опанасович був призваний до лав Радянської армії. У складі 295 Стрілецької дивізії пройшов від нашого міста до Берліна. За мужність і героїзм Віталій Опанасович Рябко нагороджений 14 медалями, орденами Вітчизняної війни. Присутні вшанували пам’ять херсонця хвилиною мовчання.

Потім настала черга для депутатських запитів. Так, депутат Алла Беліченко була вкрай обурена відсутністю у членів виборчих комісій канцелярії та матеріалів для упаковки виборчих бюлетенів. Депутат Віктор Шевчук звернув увагу міського голови на те, що на Кіндійському шосе немає дорожньої розмітки і там «відбуваються масові аварії». Також депутат зауважив, що у мешканців будинків по просп. Ушакова, 64а і 64б вода досі за графіком через відсутність необхідного більш потужного обладнання. Міський голова дав відповідні доручення директору Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради Наталії Молнар і начальнику відділу доріг В’ячеславу Нікітенкову, додавши, що у міському бюджеті передбачено суму у розмірі 1 млн 300 тис грн на придбання відповідного обладнання для надання води в будинки, де верхні поверхи отримують її за графіком.

Потім депутати перейшли до пропозицій щодо порядку денного. На диво швидко, злагоджено і одноголосно народні обранці проголосували за зміни до міського бюджету на 2015 рік. Згідно з цим рішенням 30 млн грн підуть на охорону здоров’я, освіту, дороги і освітлення. «Більше 2 млн грн виділено на освіту, в першу чергу, на дитячі садочки, на школи, – роз’яснив журналістам після «першої частини» пленарного засідання сесії Володимир Миколаєнко. – 3 млн грн виділено на охорону здоров’я, де у пріоритеті – виділення грошей на ліки для важкохворих людей… І головне, що сьогодні передбачено, це щорічна винагорода нашим освітянам. Цих грошей вони дуже довго не бачили. Це гарна подяка за їхню роботу наприкінці року».

Також у змінах до бюджету управлінню соціальної політики виділено більш 1 млн грн на грошову допомогу громадянам за програмою «Соціальний захист» і на пільги окремим категоріям, майже 125 тис. грн нададуть Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на заходи для сімей переселенців із зони АТО. 1,5 млн грн передбачено на виплату зарплат працівникам, оплату електроенергії, покупку шин КП «Херсонелектротранс».

Депутати раніше вже виділили 200 тис. грн лікарні ім. А. і О. Тропіних на придбання необхідного сучасного обладнання для нового відділення гнійної хірургії діабетичної стопи. У змінах до бюджету передбачено ще 100 тис. грн для цього відділення. Що стосується інших лікарень, то їм також «дістанеться»: необхідні грошові суми отримають Центр серця в лікарні ім. Лучанського на витратні матеріали, пологовий будинок №1 на придбання медобладнання тощо. Маже 464 тис. грн буде виділено лікарням на препарати крові, кисень, наркотичні препарати.

Не забули депутати і про бійців, які знаходяться у зоні АТО, – 100 тис. грн нададуть військовій частині Нацгвардії на придбання брикетів для обігріву особового складу.

Проголосували й за прийняття чергового звернення до Президента, голови Верховної Ради, до Кабінету Міністрів України з проханням зобов’язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), погодити нові тарифи Херсонської ТЕЦ, щоб вони були на рівні комунального підприємства Херсона, що надає городянам аналогічні послуги. Нагадаємо, що у державного підприємства ТЕЦ тариф на опалення набагато вище, ніж у КП «Херсонтеплоенерго». За словами міського голови, ТЕЦ ще у серпні перерахувало тарифи і готове сьогодні надати знижені тарифи, але НКРЕКУ їх досі не погоджує. «Це вже неприпустимо», – прокоментував мер.

Народні обранці прийняли рішення про надання пільги засудженим, що відбувають покарання у виправних закладах на території Херсона, щодо сплати державного мита за видачу певних видів документів, а точніше, за видачу довідки про громадянство України, за видачу паспорта громадянина України у разі обміну замість втраченого чи пошкодженого тощо. До речі, у першому півріччі цього року вже було виготовлено паспорти 11 засудженим Херсонської виправної колонії №61, на це з міського бюджету витрачено 374 грн. Потребують оформлення «головного документа» ще 60 засуджених цієї колонії, на це необхідна сума у розмірі 2 040 грн.

Питання про затвердження нормативів питного водопостачання та норм споживання послуг водопостачання, зниження нормативів споживання тепла на 1 м² для осель, що не мають лічильників, та запровадження безкоштовних аналізів та первинного медичного обстеження в 2016 році не знайшли підтримки у більшості депутатів. На другий день під час пленарного засідання сесії міський голова поцікавився у ініціаторів цих питань, чи наполягають вони на переголосуванні, на що депутат Віктор Гаврилюк відповів, що «ні»: «Ви все одно не проголосуєте,нехай новий склад ради проголосує».

У перший день засідання міської ради не «пішло в життя» і питання про затвердження в новій редакції Положення про Центр надання адміністративних послуг, і це незважаючи на те, що проект рішення мав на меті доведення формату роботи до необхідного у зв’язку зі змінами у законодавстві. На питання, чому депутати не проголосували, заступник міського голови, депутат міської ради Віктор Іванушкін відповів: «Напевно, депутати занепокоєні тим, як ці зміни будуть впливати на якість обслуговування громадян, хоча це виключно технічне питання. Був прийнятий закон про дерегуляцію, саме там прописана необхідність ліквідації відділів дозвільно-погоджувальних процедур і передача функцій Центрам надання адмінпослуг, як центрам «єдиного вікна», тобто певними функціями тепер займатиметься просто інший виконавчий орган». Поміж іншого заступник міського голови наголосив, що питання стосується, зокрема, надання дозвільних послуг підприємцям і, якщо проект рішення «не пройде», то робота деяких підприємців може бути призупинена. Віктору В’ячеславовичу все ж вдалося «достукатися» до здорового глузду і наступного дня, коли продовжилося засідання, депутати проголосували «за».

Напевно, все ж таки безсонна ніч після виборів позначилася на народних обранцях, тому що вони повторно розглядали деякі питання. Наприклад, «пощастило» проекту рішення «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення у власність та у спільну сумісну власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд». Спочатку питання не було прийняте, але потім, після того як депутат Ростислав Маршак зауважив, що воно стосується воїнів АТО, народні обранці одумалися. «Я не уявляю, щоб я говорив, якби до мене прийшов АТОшник і запитав, чому не ухвалено його питання», – зазначив Володимир Миколаєнко.

Переголосування, багато не прийнятих рішень… і перший заступник міського голови, депутат міської ради Ігор Пастух запропонував депутатам перенести засідання сесії міської ради на 27 жовтня. Цю пропозицію підтримав і сам міський голова, зазначивши, що «після безсонної ночі він сам не може працювати на повну силу».

На засіданні міської ради 27 жовтня депутати працювали над питаннями, що не були ними розглянуті напередодні, а потім поставили на повторний розгляд питання, що не набрали необхідної кількості голосів днем раніше.

Гарячий диспут викликало питання про передачу в безоплатне користування (позичку) приміщень двох комунальних ЖЕКів – ТОВ «Україна» і ПП «Жилсервіс». Ці ЖЕКи платять орендну плату за приміщення, що займають, але мають тяжке фінансове становище. За це питання депутати голосували двічі. Після того, як рішення не було прийняте, слово взяв директор КП «Херсонтеплоенерго», міський депутат Володимир Пепель: «Цим ЖЕКам зараз практично нічим платити за електроенергію. Вони будуть змушені вимикати і ліфти, і світло в під’їздах. Я прошу поставитися до цього питання серйозно і надати комунальним ЖЕКам допомогу. І це не гірші ЖЕКи, яким ми даємо таку пільгу», – намагався переконати своїх колег Володимир Петрович. Але й переголосування не допомогло – рішення знов не було прийняте.

Коментуючи сесію міськради, що розтяглася на два дні, міський голова Володимир Миколаєнко, зокрема, сказав: «Емоції все ж таки вирують. Не закінчився, мабуть, виборчий процес – депутати не знають, хто отримав мандат довіри виборця, а хто ні. Намагаються впливати політично, а не по-господарськи на прийняття рішень».

На питання, наскільки результативною була остання сесія депутатів нинішньої каденції, мер відповів: «Ми переглянули дуже багато питань, які вчора не були проголосовані, і підтримали їх. Я думаю, що дуже добре, що ця депутатська каденція закрила максимальну кількість питань, щоб не передавати наступним депутатам цей клопіт. Я розумію, що зроблено все можливе, щоб місто і далі рухалося в напрямку комфортності свого життя».

Ольга Самойленко
Please like & share:
Міська рада
Сесія
Херсон