198

Поліція цікавиться походженням “лівих” ялинок

Поліція Херсонщини проводить заходи щодо забезпечення охорони хвойних насаджень у передноворічний період. Під час проведення операції «Ялинка» правоохоронці перевірили 376 ринків, 437 автомобілів та 6 об’єктів залізничного транспорту області, вилучили 1756 хвойних дерев без чипів на суму близько 170 тисяч грн.

З метою збереження хвойних лісів Херсонщини від незаконної вирубки, поліція області взаємодіє з територіальними підрозділами Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Правоохоронці проводять спільні рейди з метою виявлення та затримання осіб, які здійснюють незаконні порубки хвойних дерев у насадженнях лісового фонду області. Особлива увага приділяється ділянкам хвойних лісових культур у масивах, що межують з населеними пунктами.

Працівники відділу безпеки дорожнього руху проводять перевірки транспортних засобів щодо законності перевезення новорічних ялинок. У разі виявлення порушень, винні притягатимуться до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Поліція перевіряє місця продажу ялинок на наявність дозвільних документів. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини» кожне хвойне дерево підлягає маркуванню пластиковими біркамизі штрих-кодами.

Тільки за наявності таких ярликів ялинка вважається законно придбаною. Якщо на ялинці, що продається, відсутній чіп, то неможливо визначити, звідки привезене дерево.

Шановні громадяни! Якщо вам відомі факти незаконної вирубки та торгівлі хвойними деревами просимо звертатися по телефону 0552-45-93-20 або за номером «102».

Please like & share:
поліція
рейд
ялинки