Прорив кордону і майбутнє України

Про те, що Михеїл Саакашвілі прорвав кордон з Україною та опинився всередині держави, писали майже всі українські видання. Проте, наскільки це було законно і чого очікувати в майбутньому, слід розібратись більш детально.

Михеїл Саакашвілі – яскравий політик, який зумів довести свою успішність в якості і керівника держави, і очільника Одеської області. Однак, низка політичних конфліктів не дозволила продовжити успішну кар’єру політика в Україні. У квітні Саакашвілі було позбавлено українського громадянства, причому він перебував при цьому за межами держави. Що насправді стало причиною, невідомо, офіційна версія наступна: порушення ст. 21 ЗУ “Про громадянство”.

Проте 10 вересня пан Саакашвілі намагається незаконно перетнути кордон. Спочатку через пропускний пункт “Краковець” потягом “Перемишль – Київ”. Однак, потяг зупинили на підставі перебування на ньому особи, яка не має права на в’їзд на територію України. Згодом екс-президент Грузії таки перетинає кордон – через КП “Щегині”. Наразі пан Саакашвілі перебуває в Україні.

Якою б благородною не була мета перетину кордону, вона є незаконною з точки зору українського законодавства. На КП “Щегині” відбулась бійка, спричинена скандальним перетином кордону Михеїлом Саакашвілі. Кілька бійців Національної поліції та  співробітників Держприкордонслужби отримали тілесні ушкодження. Те саме джерело повідомляє про сотні озброєних активістів, які на боці Михеїла Саакашвілі чекали на нього на КП “Краковець”. Отже, в країні, де триває неоголошена війна та окупація, політик, який позиціонує себе політиком нового покоління та прагне до подолання корупції, свідомо вчиняє конфлікт на Західному кордоні.

Під час конфлікту з прориву кордону постраждало чимало людей, які просто стали свідками події або прибули на місце для з’ясування подробиць. Постраждав і херсонський капелан отець Ігор Петренко: його херсонська поліція без пояснення причин вивезла до Львова. Згодом з’ясувалось, що для допиту у справі подій на кордоні в якості свідків. Таким чином, через політичні ігри постраждало доволі багато безневинних людей, тоді як порушники кордону вільно пересуваються країною.

Якою б не була блага мета порушення кордону, це є порушенням. Позбавлення громадянства, якщо людина вважає це незаконним, оскаржується в судовому порядку – це в разі бажання всюди йти законним шляхом. Прорив кордону – особливо під час війни – не найкращий спосіб довести власну позицію, навіть якщо ментально вона дійсно вірна.

P.S. До речі, позову про оскарження позбавлення українського громадянства пан Саакашвілі не подав. Це про законність і подолання незаконних схем в Україні, в разі чого.

 

Please like & share:
ігор петренко
капелан
кордон
саакашвілі
щегині