IMG_7426

ІІ сесія міської ради: новий виконком, нові комісії

Перше пленарне засідання ІІ сесії Херсонської міської ради VІІ скликання відбулось 2 грудня і розпочалось «хвилиною мовчання», – так присутні вшанували пам’ять Почесного громадянина Херсона, ветерана війни Олександра Яковлєва, який пішов з життя 30 листопада на 91-му році життя.

Далі міський голова Володимир Миколаєнко надав слово народному депутату України Олександру Співаковському, який зачитав привітання депутатському корпусу від Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана. Олександр Володимирович також відмітив низьку явку на виборах. Причина цього, на його думку, – розчарування людей. «Сьогодні ми маємо дуже великі міграційні настрої нашої молоді, яка не чекає, а «голосує ногами». Це оцінка всім нам – і депутатам Верховної ради і місцевим депутатам», – зауважив Олександр Співаковський.

IMG_7399

У ході пленарного засідання сесії Володимир Миколаєнко повідомив про утворення в міській раді фракцій політичної партії «Наш край» та Херсонської міської організації Радикальної партії Олега Ляшка в Херсонській області (інші партії заявили про утворення фракцій ще на першому засіданні сесії новообраної ради).

Під час сесії було прийнято рішення про розпуск виконавчого комітету Херсонської міської ради VI скликання, а також про затвердження регламенту Херсонської міської ради VII скликання. За розпуск виконкому депутати голосували поіменно, це була пропозиція депутатів Дмитра Ільченка та Віталія Богданова. Всі депутати проголосували одноголосно.

Потім народні обранці взялися за розгляд питання про звільнення заступників міського голови. У результаті – заступники продовжують залишатися на своїх місцях – для їх відставки не вистачило 8 голосів.

Настала черга для обрання секретаря Херсонської міської ради. За словами Володимира Миколаєнко фракція «Солідарність» запропонувала Олену Урсуленко. «Я підтримую цю пропозицію і ставлю на голосування у відкритому режимі», – сказав міський голова. Після невеликої перерви, депутатами було запропоновано голосувати за секретаря міськради таємно – за допомогою бюлетенів. Знов засідання сесії було «перервано перервою» для підготовки до голосування.

Голосувати відмовилися фракції «Батьківщина», «Свобода», «Укроп» та «Самопоміч» – усього 22 депутата. У результаті для обрання Олени Урсуленко секретарем міської ради не вистачило усього одного голосу. Після цього знов була оголошена перерва, після якої Володимир Миколаєнко запропонував перенести розгляд інших питань на наступний тиждень. Депутати погодилися, при чому питання про утворення постійних комісій та про обрання голів комісій також «зависли» до вівторка, 8 грудня.

Після першого засідання ІІ сесії міськради Володимир Миколаєнко зазначив: «Склад депутатського корпусу оновився і значна частина новообраних депутатів не мають відповідного досвіду – їм його ще належить набути. Але, я наголошую, усі питання в сесійній залі будуть прийматися публічно і прозоро».

8 грудня перед початком другого пленарного засідання II сесії Херсонської міської ради у залі з’явилися активісти, в руках у них були плакати зі світлинами загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО. «Хвилиною мовчання» вшанували усіх, хто поклав своє життя за Україну. Потім один із активістів зіграв на трубі Гімн України, пояснивши це тим, що «херсонці обурені, як деякі депутати на минулих сесіях під час Гімну виказували неповагу до нього».

IMG_7396

Перед початком роботи пленарного засідання склали Присягу два міських депутата Віктор Шевчук та Іван Горланов, які не були присутні на сесії 27 листопада, коли присягали усі депутати. Після міський голова Володимир Миколаєнко нагородив відзнакою «Учасник бойових дій» двох бійців АТО – Ігоря Зосіменко та Валерія Петрачука.

Депутат міської ради фракції «Свобода» Євген Матковський сказав, що до нього звернулися мешканці вулиці Шмідта зі скаргою на відсутність освітлення на вулиці. «Це питання на контролі», – запевнив міський голова. Його колега з фракції «Солідарність» Леонід Ремига наголосив, що під’їзні шляхи до лікарні ім. А. та О. Тропіних знаходяться «в дуже жахливому стані» та запропонував зробити ремонт прилеглих до лікарняного закладу вулиць, до речі, це питання у сесійній залі неодноразово піднімали і депутати попереднього скликання.

У порядку денному ІІ пленарного засідання було три питання – утворення постійних комісій та затвердження Положення про них, обрання голів постійних комісій та формування виконавчого комітету Херсонської міської ради, визначення його чисельності і затвердження його складу. Питання щодо обрання секретаря міськради не розглядалося, хоча і було анонсовано попередньо.
За перші дві години роботи депутати визначилися лише с утворенням постійних комісій та затвердили Положення про їх роботу.

Декілька разів оголошувалася перерва. Частина депутатів пропонували перенести розгляд питань, що залишилися, на 10 грудня, інші – працювати сьогодні до «переможного кінця». В решті решт, було вирішено «добити» два питання.

У ході засідання сесії створили 10 комісій та визначилися з їхніми головами:
– мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку та прав людини (Дмитро Ільченко, «Батьківщина»);
– з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики та дерегуляції (Андрій Дмитрієв, «Самопоміч»);
– з питань містобудування, архітектури та регулювання земельних відносин (Олег Романюк, «Солідарність»);
– з питань ЖКГ, благоустрою та інженерної інфраструктури (В’ячеслав Яременко, «Опозиційний блок»);
– з питань освіти, спорту, справах культури, духовності та молоді (Валентин Сух, «Самопоміч»);
– з питань медицини, соціального захисту населення та охорони навколишнього середовища (Леонід Ремига, «Солідарність»);
– з питань промисловості, підприємництва, торгівлі, туризму (Дмитро Іванов, «Солідарність»);
– з питань транспорту і зв’язку та сфери послуг (Олександр Васильєв, Радикальна партія Олега Ляшка);
– з питань комунальної власності, регуляторної політики та енергозбереження (Ігор Грек, «Наш край»);
– комісія антикорупційної політики, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації (Віталій Богданов, «Укроп»).

Депутати визначили й чисельність виконавчого комітету Херсонської міської ради VII скликання – 27 осіб. Депутат Андрій Дмитрієв запропонував голосувати списком за членів виконкому, які не є заступниками мера, а за заступників – окремо. У результаті голосування жоден із заступників міського голови, а це Ігор Пастух, Віктор Іванушкін, Інна Трибух та Сергій Черевко, не увійшов до складу виконкому міськради.

Перший сесійний марафон депутатів Херсонської міської ради VІІ скликання закінчився. Сподіваємось, що під час розгляду важливих для міста питань народні обранці працюватимуть також ретельно й старанно, як вони працювали над утворенням виконкому, депутатських комісій та обирали голів цих комісій.

Ольга Самойленко
Please like & share:
Виконком
Міська рада
постійні комісії
Сесія
Херсон