dacha_2001 (1)

Шекспірівські пристрасті херсонських дачників

Справжні шекспірівські пристрасті розгорілись нещодавно в одному із садівничих товариств Херсона. Члени садівничого товариства (СТ) “Поляна”, яке об’єднує дачні ділянки в місті на Дніпрі, як виявилось, вже багато років ведуть боротьбу із попереднім керівництвом товариства за право отримати нарешті документи товариства, як це належить за законом. Але технічна, здавалось би, процедура перетворилась на шекспірівські пристрасті.

У лютому 2017-го року Головою правління СТ “Поляна” стала Олена Бідуля. Після отримання повноважень новообрана очільниця товариства цілком логічно звернулась із проханням передати їй документи та печатку, як це належить за законом. Проте попереднє керівництво відмовилось це зробити. За цим фактом Олена Миколаївна звернулась до поліції, де було відкрито кримінальне провадження за ст.191 п.2 Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (в разі доведення провини звинуваченим загрожує до п’яти років ув’язнення). Слідство триває більше 6-ти місяців, що наводить на думки про бездіяльність правоохоронних органів. На доданок до затягнутого слідства, екс-керівництво “Поляни” намагалось усіляко зганьбити та принизити пані Бідулю, систематично викривлюючи її слова та дії.

Щоправда, подібна ситуація саме в цьому товаристві трапляється вже не вперше. У 2010-му та 2015-му Голову правління так само переобирали – і документи так само не надавались. Якщо згадати 2010-й рік, то на новообрану Голову правління в момент, коли вона разом із 10-ма іншими членами товариства прийшла для проведення передачі справ до колишнього керівництва, на дачників просто спустили ротвейлера. Тоді та наступного разу у 2015 році боротьба за поновлення справедливості успіхом не завершилась.

Олена Бідуля отримала чималу підтримку членів товариства і почала боротьбу проти злочинних дій попередників. В результаті, у справі почали фігурувати не лише не повернуті вчасно та за законом документи: з’явились підозри розкрадання електроенергії та неповернені членам товариства кошти за електрифікацію – близько  200 тис. грн. Більшість членів товариства активно підтримує нову Голову правління.

24 вересня цього року було проведено Загальні збори товариства, де Олена Бідуля продемонструвала на широкому екрані факти порушень колишньої команди, які їй разом із іншими членами товариства вдалось віднайти. Серед “знахідок” були зокрема протокол Загальних зборів і Статут (нова редакція) 2016 року, які не співпадали із зареєстрованими в Державному реєстрі: в наявності в товаристві були документи, що відповідали перебігу зборів, натомість зареєстровано було документи з іншим змістом та за підписом інших осіб. На 30 вересня призначено чергову спробу передачі справ.

“Херсонський Вісник” слідкує за розвитком подій та починає власне розслідування стану справ у садівничому товаристві “Поляна” міста Херсона.

Євгенія Вірлич

Please like & share:
олена бідуля
поляна
садівниче товариство