Фото

Найкраща світлина Херсонщини

Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки») – фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в більш 30 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, у тому числі в Україні – громадською організацією Вікімедіа Україна. Мета конкурсу – зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх на Вікісховища, що дозволить проілюструвати статті Вікіпедії.

Це вільна енциклопедія, яку щодня переглядають мільйони людей у ​​всьому світі.

Фотографією, яка визнана кращою в Херсонській області, стало зображення Всіхсвятської церкви.

Храм Всіх Святих (або ж Всіхсвятська церква, Церква Всіх Святих) у Херсоні заснований на території старого міського кладовища. Церкву будували з 1804 по 1808 рік та розширили у 70-ті роки ХІХ століття. Всередині зберігся автентичний різьблений дерев’яний іконостас та образи́, які були виконані ярославськими іконописцями у XVIII столітті. У храмі зберігся о́браз, списаний з Касперівської Божої Матері.

Петровське кладовище, на території якого знаходиться церква, є одним із найстаріших кладовищ Херсона. Тут ховали відомих людей міста, учасників російсько-турецьких війн, воїнів як білої, так і червоної армії, петлюрівців, учасників повстання отамана Григор’єва 1919 року, воїнів Першої і Другої світових війн. Особливістю некрополя є відсутність територіального розмежування поховань за приналежністю до конфесій та сторін війни.

Автор фото, яке стало найкращою світлиною Херсонської області, Сергій Рижков.

Please like & share:
Wiki Loves Monuments
конкурс
світлина
Сергій Рижков
херсонщина
Храм Всіх Святих