20157552_1585139051519438_2577497481554078917_o

У Херсоні пройшла акція велосипедистів “Хватит нас убивать!”

20 липня в Херсоні на Площі Свободи відбулась акція велоактивістів “Хватит нас убивать!”

Останнім часом у Херсоні побільшало випадків, коли водії автівок збивають велосипедистів, причому є були і смертельні випадки. Після трагедії, яка сталась 27 червня 2017 роки, коли КамАЗ насмерть збив відому спортсменку Альону Савченкоа на лікарняному ліжку опинились іще кілька її друзів, що їхали в групі, велоактивісти стали гучно заявляти про необхідність радикальних змін на дорозі.

На жаль, Херсон майже не облаштований для руху велосипедів: велосипедні доріжки є лише в парках, дороги залишають бажати кращого, водії автівок здебільшого не проявляють чемності на дорозі та нерідко травмують велосипедистів. Саме тому і народилась акція “Хватит нас убивать!”.

Кілька сотень велоактивістів та просто небайдужих херсонців ввечері 20 липня вийшли на акцію, аби звернути увагу влади та водіїв автівок на проблему неповажного ставлення до велосипедистів та їхньої небезпеки. Наприкінці акції учасники лягли на дорогу та підняли вгору написи “Stop killing us”, “Хватит нас убивать!” тощо.

До речі, країни Європейського Союзу вже давно облаштували інфраструктуру міст для руху велосипедистів. Більш того, у деяких країнах велосипед вже став переважним видом міського транспорту (у Нідерландах, наприклад). Це безпечний для навколишнього середовища транспорт, який також сприяє здоровому способу життя. Херсонська інфраструктура, на жаль, наразі не готова для руху велосипедистів, яких у місті, до речі, чимало. Може завдяки подібним акціям влада та правоохоронні органи звернуть увагу на проблему, а водії автівок стануть більш ввічливими?

Світлина від Alexander Andryushchenko.

Світлина від Alexander Andryushchenko.

Світлина від Alexander Andryushchenko.

Світлина від Alexander Andryushchenko.

Світлина від Alexander Andryushchenko.

Світлина від Alexander Andryushchenko.

Фото Олександра Андрющенка

Please like & share:
акція
велосипед
дорожній рух