Нехай ваша дитина буде здоровою!

Ще якихось пару десятків років тому тема дитячих щеплень не обговорювалася. Всі батьки точно знали, що щеплення необхідні для дитячого здоров’я та їх нормального розвитку. На сьогоднішній день ситуація дуже змінилася. З’явилося багато прихильників відмови від щеплень.

Все частіше батьки відмовляються робити своїм дітям планові щеплення, мотивуючи це можливими ускладненнями. Так робити щеплення чи ні? Для чого вони потрібні взагалі?

Відомо, що раніше існували численні хвороби, які вражали як дітей, так і дорослих. Так, наприклад, епідемії чуми, віспи, холери знищували цілі міста. І люди шукали способи порятунку від цих недугів. На щастя, зараз ці хвороби практично не зустрічаються. У наш час медицина знайшла засоби боротьби з дифтерією та поліомієлітом. Ці хвороби також дуже рідко зустрічаються завдяки тому, що ввели обов’язкову вакцинацію дітей. На жаль, останнім часом випадки захворювань цими недугами відновилися.

Ми звернулися з питанням, як йдуть справи з вакцинацією в дитячій поліклініці №1 лікарні ім. А. і О. Тропіних до заступника головного лікаря з педіатрії Людмили Панченко. Вона розповіла, що в лікарні робляться щеплення проти 10 захворювань – дифтерія, правець, поліомієліт, коклюш, вірусний гепатит, гемофільна інфекція, туберкульоз, кір, краснуха, епідемічний паротит.

«На жаль, зараз у нашій поліклініці, а також у Херсоні та і взагалі в Україні дуже складна ситуація з вакцинацією, – розповіла Людмила Миколаївна. – На сьогодні ми не отримали жодної вакцини у достатній кількості. Ось, наприклад, що стосується такої небезпечної хвороби як туберкульоз. Всім відомо, яка складна ситуація з цим захворюванням у нашому місті.

Але, на жаль, з усіх трьох пологових будинків, ми виписуємо малечу без щеплення від туберкульозу (БЦЖ). Лікарня готова придбати цю вакцину за свої кошти, але виявилося, що зараз купити її в Україні неможливо. В країні вона з’явиться тільки за два місяці. А якщо додати час на реєстрацію та перевірку, то загалом виходить, що нам нададуть вакцину тільки за чотири місяці».

Така сама ситуація і з щепленнями проти поліомієліту. Як відомо, на заході України виявлені випадки цієї хвороби. «До нашої лікарні відправлено 1600 доз щеплень від поліомієліту. З понеділка (ред. – 19 жовтня) ми повинні розпочати щеплювати малечу з 2-х місяців, – поділилася радісною новиною Людмила Панченко. – Але для того щоб зробити щеплення всім діткам, потрібно 606 100 доз оральної вакцини і 1 600 інактивованої».

Також заступник головного лікаря з педіатрії розповіла про вакцину від грипу, яка не є обов’язковою і не входить до календарю щеплень, але рекомендується лікарями. Купити її можна в аптеці, адже, як правило, вона з’являється там за місяць-півтора до початку епідемії грипу.

Для того, щоб уберегтися від сезонного захворювання, батькам, які скептично ставляться до вакцинації, можна рекомендувати зайнятися загартовуванням своєї дитини. Починати треба з відкритої кватирки та прогулянок на свіжому повітрі. А далі – обливання водою. Спочатку для загартовування потрібно використовувати воду, температура якої 36 градусів. Це достатньо тепла вода. Потім кожного тижня температуру потрібно знижувати на один градус.

«Хочу запевнити батьків, що коли вони доведуть температуру води до 24 градусів, дитина взагалі перестане хворіти на простудні захворювання, – говорить Людмила Панченко. – Також коли починається епідемія таких захворювань, ми рекомендуємо в дитячих садочка, школах і дома якомога частіше провітрювати приміщення, робити вологе прибирання».

Бажано уникати перебування у тих місцях, де збирається велика кількість людей, адже інфекція при чханні чи кашлянні розповсюджується одразу на декілька метрів. Після прогулянок обов’язково потрібно ретельно мити руки, полоскати морською водою ніс та горло. Якщо хтось у сім’ї захворів, потрібно хворого ізолювати від усіх. Правильно, щоб усі члени сім’ї носили медичні марлеві маски. Для профілактики простудних захворювань варто приймати вітаміни та противірусні препарати.

Ніна Жовтобрюх
Please like & share:
вакцінація
діти
Херсон
щеплення