З ризиком для життя: Крим святкує День Державного прапора України

Понад три роки тому Херсон став першим обласним центром, який приймав перших вимушених переселенців із окупованого Криму. Тоді їх іще не називали вимушеними переселенцями – просто «наші кримчани». Тоді було враження, що все це ненадовго. Проте вже три з половиною роки триває окупація, а Херсон вже три з половиною роки є першим обласним центром, який зустрічає кримчан у вільній Україні.

Наразі кримчани, які мають проукраїнські погляди, перебувають у постійному стані страху та переслідування. Варто зазначити, що 26 лютого 2014 року у Сімферополі відбувся один з найбільших мітингів в підтримку єдності України. Але два дні потому Крим все одно окупували. Проте волю до свободи не спинити, а Україна у нас одна. Неймовірна кількість кримчан намагається зберегти українські традиції у своїх родинах, вивчає українську мову та літературу, ризикує свободою, а іноді і життям, відкрито святкуючи українські свята. Це неймовірна сміливість, варта не просто уваги, а щирого захоплення і невмирущої віри в те, що Крим – це Україна.

Сьогодні, 23 серпня, кримчани разом зі всією Україною та українцями в усьому світі святкують День Державного прапора України. З ризиком для себе та рідних, проте щиро.

Імена авторів фото та вражень не розповсюджуються через міркування безпеки. Усі фото взяті з ресурсів загального доступу.

Торт до свята в Криму

Світлина від Елени Антонової.

Враженнями поділилась наша співбесідниця: “Ви не уявляєте, але утворилась черга на замовлення пряників і тортиків з українською та кримсько-татарською символікою. Це приємно. Хоч і боляче”.

Інша кримчанка поділилась враженнями від батьківських зборів напередодні 1 вересня: “Нас попросили (підкреслюю, вже просять, а не наказують!) не влаштовувати в присутності “високих гостів” на “лінійках” під час виконання гімну Росії ексцесів, аби можна було без “зайвої політики” почати новий навчальний рік. В материковій Україні таке можливо? Слава Богу, ні”.

Замайоріла золотаво-синіми кольорами набережна Севастополя. Мешканці окупованого Севастополя привітали всю Україну зі святом чуйним флешмобом. Це фото вже стало фото дня для багатьох видань:

Світлина від Tatyana  Moskalenko.

Державний прапор України в анексованому Криму став причиною переслідувань і навіть ув’язнень. Мати ув’язненого в Криму Володимира Балуха написала відкритого листа, в якому зазначила: “Окремо хочу відзначити той факт, що ніде інакше, а прямо під державним прапором України, який став першопричиною гонінь на сина, на горищі будинку “доблесні” служаки виявили (з третьої спроби !!!) обіцяні раніше боєприпаси”. Український прапор в Криму вже четвертий рік поспіль – це не просто символ свободи: це символ мужності і відданості своїй Батьківщині, своїй Україні, непримиренності з диктатурою окупанта.

Наприкінці – слова відомого українського письменника, сьогоднішнього іменинника Сергія Жадана: “Не можна відмовлятись від своєї землі та від самих себе”. Саме за цим принципом сьогодні живуть українці в Криму.

Редакція “Херсонського Вісника” вітає усіх із Днем Державного прапора і щиро бажає мирного неба над нашими головами і майоріння українського прапора над вільною українською землею! Крим – це Україна!

Автор огляду: Євгенія Вірлич

 

 

Please like & share:
Крим
прапор
севастополь
україна
феодосія