Декларації топ-посадовців: “загублені” дружини, забута нерухомість…

Аналітики дослідили чергову “порцію” декларацій можновладців, де віднайшли чимало цікавого:

1.       І лазурний берег, і суворі сніги: яку нерухомість мають нардепи за кордоном.

2.       Колишня голова НБУ Валерія Гонтарева вказала недостовірні дані у декларації – НАЗК

3.       Офіцер СБУ, затриманий на хабарі, має будинок та коштовне авто.

4.       Забув квартиру, та приписав будинок

5.       ТОП-3 чиновників за доходами.

6.       Заступник голови  Адміністрації Президента не декларує цивільну дружину та сина – bihus.info

І лазурний берег, і суворі сніги: яку нерухомість мають нардепи за кордоном

Всі вони впливають на життя українців, приймаючи закони. Але мають багато будинків та офісів за межами країни. Росія, Франція, Іспанія, США. А хто ж рекордсмен?

Народний депутат від партії “Опозиційний блок” Вадим Новинський  – лідер за кількістю і сукупною площею іноземної нерухомості. В нього з родиною – близько шести гектарів землі та п’ять квартир загальною площею майже тисяча квадратних метрів у Росії. Також на території північної сусідки Новинським належить 453-метрове нежитлове приміщення, 79-метровий гараж і недобудований житловий будинок.

Юлія Льовочкіна має землю і нерухомість у Франції та Греції. У першій країні – три земельних ділянки та дві вілли площею 1056 і 337 кв. м, у другій – 332-метрові апартаменти, записані на її компанії. Аналогічними грецькими апартаментами через свій кіпрський офшор BROVE HOLDINGS LIMITED володіє її брат Сергій Льовчкін. Також він задекларував користування віллою сестри на Лазурному узбережжі. Вартість останньої оцінюють у 40 млн євро, проте на даний час на неї накладено арешт французьким судом.

Дружина та донька бронзового призера рейтингу – парламентаря Ярослава Дубневича, володіють статками у Латвії. У цій країні Балтії в них – 15 соток землі і торгово-офісна будівля у понад 400 квадратних метрів.

Борислав Розенблат задекларував нерухомість у Німеччині. Там він має 270-метровий будинок та 16 соток землі.

Останній у топ-5  – перший заступник голови фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігор Кононенко. Він має маєток в Іспанії. Будинок у понад 500 квадратних метрів записаний на його фірму. Також нардеп задекларував апартаменти невідомої площі у Франції, які орендує його донька Ольга.

Власний будинок площею 455 кв. м має в Іспанії і нардеп Олександр Герега з дружиною. А от парламентарі Євген Рибчинський і Максим Єфімов у свою чергу віддають перевагу Сполученим Штатам Америки. Перший задекларував там 450-метровий будинок на праві користування в дружини, а другий володіє 279-метровою квартирою і ще одна 117-метрова перебуває у процесі будівництва.

Чотири квартири та гараж в Болгарії задекларував народний депутат від партії “Відродження” і за сумісництвом голова Асоціації болгар в Україні Антон Кіссе. І замикає топ-10 фіналістів нардеп Руслан Демчак, дружина якого вже три роки поспіль орендує великий будинок у Великій Британії.

Колишня голова НБУ Валерія Гонтарева вказала недостовірні дані у декларації – НАЗК

Про це повідомляють «Українські новини», посилаючись на джерело у НАЗК.

Як пише видання, Валерія Гонтарева не вказала відомості про дохід в сумі 11,2 тис. грн. Також екс-глава НБУ не задекларувала 28,4 тис. грн, отримані її чоловіком Олегом Гонтарєвим у вигляді дивідендів, додаткового блага та інших доходів.

Крім того, як вказує джерело, у декларації вказані недостовірні дані про нараховану синові банкіра зарплату на суму 16,5 тис. грн. Також, на думку НАЗК, колишня голова НБУ неналежним чином вказала вартість земельної ділянки площею 2,5 тис. кв. м на Київщині.

Ще в декларації немає відомостей про компанію Вансер Груп, кінцевим бенефіціаром якої станом на 31 грудня 2016 року був старший син Валерії Гонтаревої Антон.

В НАЗК підкреслили, Валерія Гонтарева вказала у декларації-2016 дані, які відрізняються від достовірних на загальну суму 57,4 тис. грн. Тепер вона повинна буде подати виправлену декларацію.

Офіцер СБУ, затриманий на хабарі, має будинок та коштовне авто.

Офіцера контррозвідки СБУ Олександра Карамушку НАБУ спіймало на отриманні 47 тисяч доларів 24 квітня. Журналісти Bihus.Info дослідили статки Карамушки за допомогою відкритих джерел, оскільки декларації працівників Служби безпеки засекречені.

Олександр Карамушка володіє 18 сотками землі та 296-метровим будинком у селищі Вишеньки під Києвом. Це зафіксовано у Реєстрі речових прав на нерухоме майно. Згідно витягу з реєстру, земля була придбана працівником СБУ у грудні 2015 року, а будинок можна побачити на супутникових знімках, починаючи з 2009-го. Тобто Карамушка лише офіційно ввів його в експлуатацію й облагородив прибудинкову територію.

На суді, під час обрання запобіжного заходу, прокурор оцінив цей маєток у 300 тисяч доларів.

Проте сам Карамушка стверджує, що він обійшовся йому значно дешевше: “Я купив пусту земельну ділянку, там болото було. Спільно, моя сім’я, дружини родичі, ми цей будинок побудували і я його ввів в експлуатацію…”.

Із транспортних засобів Олександр Карамушка володіє автомобілем Toyota Land Cruiser 2011 року, а його дружина Юлія – Skoda Octavia А5 2012 р. в. На даний час сукупна вартість цих автівок складає понад 50 тисяч доларів.

27 квітня Солом’янський районний суд Києва взяв Олександра Карамушку під варту на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 1,2 млн грн.

Забув квартиру, та приписав будинок

Колишній суддя Вищого спецсуду України Євген Літвінов вніс у декларацію за 2015-й рік недостовірних відомостей на 927 тис грн. Про це повідомляє bihus.Info.

При цьому 920 тисяч гривень – це невірні відомості про «зайвий» у декларації будинок. Суддя вказав, що його дружина володіє земельною ділянкою і домом на 248 квадратів у Вишгороді. Між тим НАЗК з’ясувало, що право власності дружини екс-судді на цю нерухомість припинено ще у 2013-му році, а власником як земельної ділянки, так і будинку, нині є третя особа.

Не задекларував же Євген Літвінов квартиру у Краматорську, вартість якої оцінено у 7,5 тисяч гривень.

Саме через незадекларовану квартиру і розпочалася перевірка декларації Євгена Літвінова. Підставою для проведення перевірки була заява юристів “Тисни” (Bihus.Info). НАЗК перевіряло декларацію судді більше року – з 4 квітня 2017-го.

У висновку НАЗК зазначено: “В діях суб’єкту декларування наявна ознака кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України”.

Висновок направлено до Національного антикорупційного бюро України.

ТОП-3 чиновників за доходами

Рейтинг декларантів щодо доходу публікує сайт https://declarations.com.ua/

Згідно з ним, найбільше у 2017 році заробив депутат Зорянської сільради на Харківщині Олександр Плювако. Його доходи становили майже два мільярди гривень, а точніше понад мільярд 911 мільйонів. При цьому транспорту і готівки в депутата немає, землі 21 гектар, а нерухомості 82 квадратні метри.

Другий за надходженнями  – народний депутат України Олександр Фельдман. Теж з Харківщини. В нього понад півмільярда доходу за минулий рік. Депутат – член депутатської групи «Воля народу». Має рухомого майна та готівки на суму понад 70 мільйонів гривень, та ще окремо готівки – більше 70-ти мільйонів. У власності – сім гектарів землі та дві з половиною тисячі кадратних метрів нерухомості. Має дві іномарки.

Бронза ж  – у парламентаря Максима Єфімова. Максим Єфімов є членом «БПП». Родом з Донеччини. Дохід має 463 мільйони гривень на рік. У власності 49 гектарів землі на п’ять тисяч метрів нерухомості. Рухомого ж майна разом з готівкою має понад 160 мільйонів гривень, окремо готівки – більше 153-х мільйонів гривень. У декларації  – чотири дорогих авто.

Ще серед чиновників та депутатів, що мають найбільші прибутки – нардепи Вадим Новинський («Опозиційний блок»), Гліб Загорій («БПП») та Максим Микитась («Воля народу»).

Заступник голови  Адміністрації Президента не декларує цивільну дружину та сина – bihus.info

Цивільна дружина Олексія Філатова Анна Бабич є співзасновницею юридичної компанії AEQUO, яка отримала низку вигідних контрактів у сферах, де рішення приймають знайомі Філатова та Бабич, – йдеться у сюжеті Марини Ансіфорової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Олексій Філатов – заступник голови адміністрації Президента. Виходець з юридичної фірми «Василь Кисіль і партнери» відповідає на Банковій за судову реформу.

Судова реформа – це відсів суддів із сумнівними рішеннями та статками, щоб ті, хто вершить правосуддя, працювали чесно і за достойну винагороду. А як дотримується законів один із тих, хто відповідає за судову реформу?

З декларації Олексія Філатова випливає, що в нього немає ані дружини, ані дітей. Хоча він з юристкою Анною Бабич виховують десятимісячного сина. У будинку, де живе Філатов, фото жінки консьєрж впізнає без роздумів.

Журналіст представляється кур’єром, що приніс документи для Анни і показує консьєржеві фото. Жінка підтверджує, що Анна Бабич у квартирі мешкає. Виходить, заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов не задекларував цивільну дружину та новонароджену дитину, зазначають журналісти.

На питання, чому він не задекларував цивільний шлюб, Олексій Філатов відповідає:

«Я декларую все, що я маю декларувати відповідно до законодавства».

Втім, законодавство зобов’язую декларувати родину, зазначають юристи.

«Членами сім’ї є не тільки особи, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, – зазначає юрист проекту «Тисни» Володимир Харечко,  – та також ті особти, які в зареєстрованому шлюбі не перебувають, але ведуть спільне господарство, проживають спільно».

Разом з Анною Бабіч по закону у декларацію мало потрапити і місце її роботи – компанія AEQUO. Можливо, питання в ній?

Раніше Анна Бабич процювала разом з Василем Філатовим у юридичній фірмі «Василь Кисіль і партнери». У 2014-му саме Філатов і Бабич супроводжували угоду із продажу медіахолдінгу UMH Group. Продавав його майбутній голова Адміністрації Президента Борис Ложкін майбутньому втікачеві Сергію Курченку.

У 2014-му Олексій Філатов пішов працювати в АП. І Анна Бабич разом із кількома колегами теж пішли із компанії «Василь Кисіль і партнери». Створили власну юридичну фірму АEQUO. Нова фірма відразу ж отримала вигідний субпідряд «Нафтогазу» і швидко стала консультувати клієнтів Антимонопольного комітету. Престижний юридичний рейтинг Legal 500 поставив АEQUO на перше місце у рейтингу за роботу з корпораціями. Зокрема, за допомогу у їх злитті чи поглинанні. Серед клієнтів АEQUO, що об’єднувалися – російський «Сбербанк», агрохолдинг «Kernel», якції якого скуповує фонд нардепа з «Відродження» Віталія Хомутинніка, і фармацевтична корпорація «Дарниця» нардепа від БПП Гліба Загорія.

Запобігати понадмірній концентрації власності має Антимонопольний комітет.  У той час як фірма АEQUO заробляє на юридичних порадах щодо концентрації, першим заступником голови і державним уповноваженим в Антимонопольному комітеті працює екс-партнер цієї фірми та, за інформацією журналістів, кума Анни Бабич Марія Ніжнік. Рішення щодо злиття фірм, як стверджують в АМК, приймаються колегіально, та подає їх на розгляд один державний уповноважений. Розподіляє ж, хто саме подаватиме рішення про об’єднання фірм, голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв – однокурсник Олексія Філатова.

Тобто, у керівництві Антимонопольного комітету одразу двоє знайомих заступника голови Адміністрації Президента Олексія Філатова. Молода юрфірма АEQUO, близька до родини Філатова, заробляє на тому, що консультує компанії, які потребують від АМК дозволу на концентрацію. Позитивні рішення АМК  – це гроші для АEQUO і нові замовлення. І саме цю фірму та її співзасновницю забув задекларувати головний юрист Адміністрації Президента України.

Матеріали підготовлено у співпраці з ГО “Інтерньюз Україна”

Please like & share:
декларація
депутат
НАБУ
НАЗК
чиновник