Можливий воєнний стан: реакція херсонської влади

Можливість введення воєнного стану сколихнула херсонців, адже Херсон знаходиться у безпосередній близькості до тимчасово анексованого Криму і навіть за умови введення часткового воєнного стану цілком може стати саме тим регіоном, де особливе положення буде введено. Що думають херсонці із цього приводу? Особливо бурхливими були соцмережі, зокрема Фейсбук.

Яскравою була цитата Світлани Думинської, начальника Херсонського обласного управління культури: “Після серії безпрецедентних провокацій РФ здійснила черговий акт агресії проти України, причому в нейтральних водах Чорного моря. Це атака не лише на нас, це виклик всьому цивілізованому світові. Тепер війна з РФ на нашій землі і поза нею. Працюємо спільно в постійному контакті з нашими міжнародними партнерами, щоб відбити російську агресію.”- текст Міністра закордонних справ. СВІТ ГОТУЄТЬСЯ ДО РІЗДВА, і тільки Росія до війни… СВІТ СИЛЬНІШЕ!”

Андрій Гордєєв, Голова Херсонської ОДА: “Звертаюся до жителів Херсонської області не панікувати. Оскільки від того, як ми зараз з вами згуртуємося навколо нового виклику – зухвалої агресії Російської Федерації в Азовському морі залежить подальше майбутнє України.

Щойно відбулося засідання РАДИ ОБОРОНИ, яка діє при Херсонській обласній державній адміністрації.

Також Президент України Петро Порошенко звернувся до ВРУ ввести військовий стан з 9-ї ранку 28 листопада, який не обмежить права громадян, а торкнеться лише військових.

Відкрита ескалація конфлікту як мінімум свідчить про те, що Росія намагається взяти Азовське море під повний контроль.

Україна розглядає напад російських військових на кораблі Військово-Морських сил України в районі Керченської протоки як акт агресії. Тому ми маємо бути готові до найгірших сценаріїв і дати відсіч ворогові у будь-який час!”

Від самого початку про події у Керченській протоці інформував Представник Президента в АР Крим Борис Бабін: “Не менше шості поранених; більше двох десятків військовополонених. Прямий акт агресії РФ, очікуємо на відповідні рішення РНБО. Через надзвичайні події на Азові Президент України Петро Порошенко невідкладно скликав військовий кабінет. Агресор щойно підтвердив захоплення суден та екіпажів. Якщо це не момент істини для схвалення певних рішень – то є ризик що він ніколи вже не настане”.

Український журналіст Віталій Гайдукевич опублікував так звану пам’ятку істерички, яку цілком можна використати як справжній путівник в інформаційному просторі щодо воєнного стану.

Пам’ятка істерички:
1. Воєнний стан має схвалити Рада. Там є пункти, вони можуть задіюватися вибірково. 
2. Не треба бігти знімати готівку, депозити, купувати бензин, долари, сухарі – все це нікуди не дінеться – не грайте на руку спекулянтам та ІПСО окупанта.
3. Мобілізації не буде (поки). Ніхто не зніматиме з потяга в ЗСУ, тому не треба бігти в бік польского кордону, та й там бляхери тусять – закрито.
4. Якщо Рада схвалить воєнний стан, то це не пожиттєво. Є термін дії – 60 діб. Далі по ситуації.
5. Категорично не треба патякати язиком про пересування військової техніки і особового складу. Фраза “кума з Великих Підштаньків і всю бригаду штукатурів вивезли на полігон такий-то” – теж зло. Менше тексту.
6. Не можеш допомогти армії, не придатний до служби – працюй де ти є, сплачуй податки, зберігай спокій, не пиши в Фейсбучику ідіотських дописів про “всьо пропало”.
7. Окрім агресії збройної (нагадую – від 2014 року вона є, сьогодні просто новий ракурс), є війна інформаційна – усі , хто діє всупереч національній єдності – мразота, або на зарплаті. Вирішуй, хто ти.
8. Хочеться написати зойк – піди погуляй годинку. Повернешся – напишеш, якщо воно ще буде актуально. А краще не засмічувати стрічку несуттєвим.
9. Не треба продукувати абсурдні поради, що слід було робити – займися своєю справою. Ти не Нельсон, не Айк, не МакАртур… Помовч.
10. Все може бути як гірше, так і краще. Україна обмежена в ресурсі “ходів”. Зараз багато що залежить від наших партнерів. Тож знов – помовч.

Холодної голови усім нам.

Отже, молимось за свою Україну – вона у нас одна!

Please like & share: