Перерва у справі Олександра Шумкова

Олександр Шумков – молоий громадський діяч, який протягом кількох років, ще задовго до Революції Гідності, займався активним поширенням української культури на Херсонщині, вже рік перебуває в незаконному ув’язненні за “звинуваченнями” ФСБ за  ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях. В суді щодо його справи оголошено перерву до 25 вересня – саме сьогодні має виступати сторона захисту бранця.

Про перебіг суду повідомила близька родичка Олександра – його тітонька Людмила у соціальних мережах повідомила про перебіг справи:

“18 та 19 вересня 2018 року відбулися чергові короткі, але емоційні засідання у справі в”язння Кремля Олександра Шумкова.

Засідання розпочалося з того, що сторона обвинувачення, яку представляв прокурор Мінаков, заявила клопотання про перенесення судових засіданнь на 2 дні у зв”язку з тим, що прокуратурі необхідно знайти спеціаліста для огляду сайтів та відео в мережі Інтернет. Олександр та Захисник Роман Лизлов заперечували, суддя на місці ухвалив відмовити в задоволенні клопотання прокурора Мінакова.

Судове засідання продовжилося з низки клопотань, заявлених стороною Захисту.

Одне з клопотань стосувалося розсекречення особистих даних свідка під псевдонімом Іванов І.І. Так, Роман Лизлов просив суд розсекретити особисті дані свідка під псевдонімом Іванов І.І. та провести його допит в загальному порядку, обгрунтовуючи тим, що були відсутні реальні погрози на адресу цього свідка. Крім того, в показах свідка є суттєві протиріччя, свідок не вказав конктретний день, коли він бачив Олександра на КПП Чонгар, не вказав які конкретно дії були здійнесенні Олександром, впізнаня не було проведено належним чином, свідку на слідстві пред”являли 3 фото Шумкова, а не 3 різних людей, свідок зазначав, що бачив Шумкова 1 раз по телебаченню, 1 раз в живу біля будинку Верховної Ради.

Олександр підтримав клопотання свого Захисника та додав: “Конкретно по тому моменту, що свідок мене бачив на КПП Чонгар. Він зазначає, що бачив мене у 20-х числах вересня 2015 року, хоча на той час я проходив службу в в/ч 4067 у сел. Чорнобаївка. Пізніше в жовтні місяці мене було прикомандировано до військової прокуратури Херсонського гарнізону. Можливо свідок мене бачив у складі 2-3 спвіробітників військової прокуратури, де я був у військовій формі встановленого зразка біля КПП Чонгар, де я виконував свої службові обов”язки. Під час знаходження в тих місцях, я спілкувався як зі співробітниками поліції так і учасниками подій – представниками кримських татар, представниками Правого Сектору”.

Прокурор Мінаков заперечив проти задоволення клопотання щодо розсекречення даних свідка під псевднімом Іванов І.І. та його допиту в загальному порядку, мотивуючи наступним: “Погрози не поступали свідку, оскільки дані були засекречені, якби були розсекреченні вважаю, що погрози були б”.

Олександр з цього приводу заявив: ” Були б…Це лише домисли прокурора… А що мені робити? Від спвіробітників СІЗО на мою адресу поступають погрози щодо моєї фізичної розправи. Це погрози вбивством. Ці погрози пов”язані з моєю національністю та моєю політичною позицією. Тому, прошу прокуратуру або суд забепечити мені безпеку. Хто буде відповідати якщо я не повернуся з території РФ живим в Україну?”

Щодо заявленого клопотання Захисник Роман Лизлов, крім іншого зазначив, що відмовляючись розсекретити дані суд таким чином порушує право на змагальність сторін.

Суд відмовив в здоволені клопотання щодо розсекречення даних свідка під псевдонімом Іванов І.І.

Далі, Олександр заявив ще одне клопотання з приводу визнання неприпустимими доказами свідчення свідка під псевднімом Іванов І.І.: “В ході досудвого розслідування свідок повідомив, що був членом Партії Регіонів. Під час подій зими 2013-2014 років Партія Регіонів втратила свою монопольну владу на території України, активну участь саме в цих подіях приймав Правий Сектор та його прихильники. Окрім того, свідок двічі заявляв, що він негативно ставиться до Правого Сектору, до його членів та людей, які розділяють ідеологію Правого Сектора. На мою думку, у свідка є мотив для обмови. Тобто, свідок будучи членом Партії Регіонів злий на всіх учасників Правого Сектору, бувших учасників Правого Сектору та усіх прихильників, які розділяють ідеологію Правого Сектора. Свідок зацікавлений, в нього є мотив для обмови. Тому його свідчення є неприпустимими доказами”.

Захисник Олександра підтримав свого підзахисного та додав, що у свідка під псевдонімом дійсно є мотив для обмови, покази його надумані, є протиріччя в показах, свідок плутається в показах.
Прокурор Мінаков заперечив проти клопотання.

Суддя Рухмаков уточнив щодо заяви з приводу погроз фізичної розправи кому забепечити безпеку прокрору чи суду.

Захисник Олександра Роман Лизлов зазначив, що необхідно направити витяг з протоколу судового засідання в слідчий комітет РФ по Брянській області, оскільки йдеться про погрозу вбивством.

Олександр ще раз просив суд забезпечити йому безпеку та зазначив, що нажаль сумнівається що безпеку буде забезпечено.

Суддя виніс ухвалу щодо визнання неприпустими доказами свідчення свідка під псевдонімом Іванов І.І розглянути під час винесення вироку. Щодо погроз, направити в слідчий комітет по Брянській області витяг з протоколу судового засідання з заявою Шумкова та забепечити безпеку, однак, яким чином не вказав.

Далі, суддя оголосив перерву до 11 год 19 вересня та зобов’язав сторону обвинувачення на наступне засідання знайти спеціаліста для огляду сайтів в мережі Інтернет.

Однак, 19 вересня, сторона обвинувачення несподівано заявила, що вона закінчила надавати докази.

Суд зробив перерву до 25 вересня. Так, 25 вересня свої докази розпочне надавати сторона Захисту”.

Ми щиро сподіваємось на поліпшення стану Олександра, який долучився до голодування, та якомога скоріше його звільнення.

Please like & share:
бранці кремля
олександр шумков