Продовження сесії Херсонської міської ради: що було і що залишилось

Пленарне засідання сесії Херсонської міської ради, яке розпочалось 22 серпня, не завершилось: продовження відбудеться 28 серпня о 10.00. Що було, що буде і чим же серце втішиться? 

Почесні громадяни

Традиційно перед Днем міста в Херсоні присвоюють звання Почесного громадянина міста. Цього разу список поповнився трьома гідними людьми: Іваном Лопушинським, Левом Гладштейном та Олегові Мазуряку. Щирі вітання всім херсонцям, які отримали підтримку депутатського корпусу! Проте не обійшлось без ложки дьогтю: працівники Виконкому Херсонської міської ради, відповідальні за висвітлення інформації, не вважають за потрібне перевіряти правильність написання прізвищ знаних городян. В результаті, два прізвища навіть важко впізнати. Це принаймні неповага до людей, які чимало зробили на користь Херсона.

Фрагмент сторінки голосування Офіційного сайту Херсонської міської ради

“Русский мир” не пройшов

Ми писали про те, що за дві доби до сесії в проекті, що стосується координаційної ради Громадського бюджету, з’явився Руслан Захаров, відомий у Херсоні антиукраїнськими настроями. Завдяки розголошенню інформації та активній позиції Координаційної ради, ім’я Руслана Захарова з проекту зникло, міський голова погодився із тим, що процедура його внесення до проекту порушена, але запропонував винести за бажання на наступну сесію – вже за процедурою.

Будівництво школи

А тепер – про найцікавіше: про те, що викликало найбільший резонанс. Це можливе будівництво школи №23 у Таврійському мікрорайоні. Проект рішення має назву Про розгляд місцевої ініціативи «Про спонукання міського голови міста Херсона до будівництва Загальноосвітньої школи № 23, Спортивного комплексу з плавальним басейном, дошкільного навчального закладу в Таврійському мікрорайоні №4-А в м. Херсоні протягом 2019-2020 років». Дана міська ініціатива була підтримана великою кількістю людей – мешканців мікрорайону – та Громадською радою при Херсонському міському голові. Певні зауваження були, проте вони не становили ключової перепони проекту. Зрештою проект вийшов на голосування під номером 46 у порядку денному сесії.

Набравши мінімальну кількість необхідних голосів (28), зазначений проект фактично був підтриманий. Після цього було оголошено перерву – і після неї депутати вже не змогли зібрати кворум. Згодом з’ясувалось, що четверо депутатів вирішили “відкликати” свої голоси, мотивуючи несправністю системи голосування. Саме на цьому проекті система виявилась несправною! Протягом 45-ти питань працювала справно, а тут раптом зіпсувалась. Як завжди, “вишенька на тортику”: всі четверо депутатів обрані за територіальними округами, які не мають стосунку до мкрн. Таврійський. Тобто, забувши про те, що депутат Херсонської міської ради представляє територіальну громаду міста, а не лише округу обрання, четверо депутатів вирішили змінити своє бачення на будівництво школи там, де це конче необхідно. Це Юрій Марієв, Вікторія Борисевич, Ігор Грек та Ігор Семенчев.

Фото протоколу – Віталія Богданова

Лічильна комісія у складі депутатів Станіслава Трошина, Оксани Д’якової, Дмитра Больбота, Євгена Матковського, Юрія Марієва та Валерія Боржкова розглядає заяви колег щодо визнання недійсними їх голосів. В результаті, Дьякова і Трошин утримуються, інші голосують за – і комісія у повному складі підписує даний протокол, разом із головою Д’яковою. Але чергова “вишенька на тортику” у даному питанні полягає в тому, що Регламент не дозволяє відкликати або визнавати недійсними голоси. Більш того, Оксана Д’якова, маючи повноваження голови комісії цілком на зазначеній вище підставі (відсутність в Регламенті засад для визнання голосів недійсними) могла не підписувати даний протокол або підписати із зауваженням. Підписавши його навіть із голосом “утрималась”, вона фактично зробила папірець документом, який може унеможливити будівництво школи в Херсоні.

Що далі?

Далі – все в руках громади. Якщо даний протокол буде оприлюднено, а результати голосування скасовані, то мешканці мікрорайону Таврійський або будь-хто із депутатів чи журналістів можуть позиватись до суду, адже дії депутатів, які проголосували ЗА визнання голосів недійсними та голови лічильної комісії, яка підписала протокол, цілком можна вважати такими, що суперечать законодавству. Головне – не забути під час чергових виборів, кому “дякувати” за подібні неподобства.

Наостанок

28 серпня буде відомо, чи буде питання 46 під питанням, чи ні. Але не варто забувати, що проект відведення землі ТОВ “Смарт-Мерітайм груп” так само розглядатиметься – і у вельми вишуканий спосіб, який може дозволити “назбирати” навіть голоси тих, хто раніше був проти. А може і не дозволить. Голосування покаже.

Please like & share: