0013a76805eebe3cb5d7bd1121ede9bd

Лабораторна експертиза довела, що учні 53-ї херсонської школи отруїлись

У попередній статті “Херсонського Вісника” було повідомлено, що 12 квітня батьки учнів херсонської школи №53 масово звертались до лікарень міста зі скаргами дітей на погане самопочуття, зокрема пронос, рвоту і зневоднення організму. Сьогодні надійшла відповідь з Херсонського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України про те, що в результаті лабораторних досліджень 13.04.2017 року виявлено бактерії кишкової палички в 7-ми видах продуктів.

18033838_10155448130709305_5891846854214993675_n

У відповіді центру міститься повідомлення про те, що бактерії кишкової палички знайдені у 7 з 17 проб продуктів, а саме: сир твердий, сосиски сирі, котлета м’ясна, сосиска відварена, биток курячий, вермішель відварена, суп гречаний. Говорячи простими словами, майже у кожній страві, якою харчувались учні школи, було віднайдено бактерії кишкової палички.

Офіційний сайт Херсонської міської ради, передруковуючи даний лист, не став поточнювати, де саме віднайшли бактерії кишкових паличок. Більш того, на сайті дописали, що “наразі комісія не встановила, що саме викликало захворювання учнів”.

Важко сказати, чому на сайті Херсонської міської ради скоротили лист лабораторного центру саме в найбільш значущих місцях. У листі лабораторного центру чітко містяться дані про знайдені бактерії кишкової палички у продуктах та в посуді, який використовує їдальня (харчоблок). Зважаючи на це, чітко можна встановити, що причиною є неякісні продукти і посуд. Організатором харчування є компанія “Сервіс Гранд”, а працівники харчоблоку – це працівники відповідно цієї компанії. Продукти могли зіпсуватись як до доставки до школи, так і в процесі організації харчування.

Комісія не встановила

 Варто зазначити, що у працівників харчоблоку, які контактували з дітьми, слідів бактерій не віднайшли, як і у пробах води та численних змивах. Напрошується логічний висновок про джерело виникнення отруєння у діточок…

Автор: Євгенія Вірлич

Please like & share:
отруєння
харчування
Херсон
школи