В Олешках нове громадське об’єднання допомагатиме учасникам АТО та інших бойових дій.

В Олешках з’явилось громадське об’єднання, яке буде допомагати учасникам АТО та інших бойових дій.

Олександр Зарівний, голова Громадського об’єднання «Спілка учасників бойових дій, ветеранів АТО Олешківського району» та його заступник Андрій Мальчиков пішли на фронт добровольцями. Навіть їх родини не знали, що чоловіки боронять нашу державу на самісінькій передовій.

– Ідея створення організації назрівала вже давно. Ми вирішили, що рано нам ще відпочивати. Навіть тут у тилу наші знання затребувані. Бо область в нас прикордонна. Ми не хочемо, щоб Херсонщина повторила події Одеси, Миколаєва, і інших міст. Ми хочемо, щоб у нас все було спокійно, – розповідає Олександр Зарівний.

Ще 18 травня 2017 року хлопці отримали усі документи про реєстрацію. Уже відбулись перші зібрання. Поки зібрали однодумців – чоловік 20. За словами керівників організації, вони не обмежуються допомогою лише членам їх спілки. І не женуться за кількістю. Кажуть, що будуть відстоювати права таких самих АТОвців, як і вони. Але робити це треба виключно у правовому полі.

– Я працював у Болгарії. І досі згадую один випадок. Ми плакались, що у нас в Україні все так погано. А от у Болгарії все так добре, люди культурні, всюди чисто. Тоді болгарин сказав: «А ви почніть із себе», – розповідає Андрій Мальчиков. – Є проблема з тим, що хлопцям у військових частинах нічого не пояснюють: куди їм йти для оформлення пільг чи якоїсь допомоги. У моїй частині нам казали «підете до військкомату, там вам все і розкажуть».

В області створення нової організації, яка буде допомагати бійцям, сприйняли добре. І заявили про готовність спів­працювати. Так, чоловіки зараз ведуть перемови з районною лікарнею. Хочуть створити там окрему палату для учасників бойових дій.

Також зустрічались і з «Червоним Хрестом». У них по деяких програмах передбачено забезпечення безкоштовними ліками певних категорій громадян. Вони також хочуть співпрацювати, аби забезпечити АТОвців та їхні родини безкоштовними ліками. Це буде велика допомога. Також планується видати книгу про наших бійців, потім передати її до музею та шкіл.

Хлопці, повертаючись з передової додому, на жаль, стикаються з безліччю проблем. Це і отримання статусу учасника бойових дій, і оформлення пільг, і отримання земельних ділянок, які гарантуються законодавством. Одна з найбільших проблем – працевлаштування.

– Я розмовляв з керівниц­твом адміністрації. Ви бачили, щоб там працював хоч один АТОвець? Ні. Про що тоді можна казати, якщо в адміністрації не знайшлось для них роботи,– каже Олександр Зарівний.

Роботодавці не хочуть брати на роботу учасника АТО. Тому що це відповідальність. І тому, що майже всі з них знаходяться в оперативному резерві. Тобто будь-якої миті їх можуть знову призвати. А роботодавець, за законом, повинен нараховувати зарплату.

Центр зайнятості періодично пропонує пройти курси підвищення кваліфікації. Проте аби піти на навчання, має бути місце роботи, куди потім тебе візьмуть. Є ще програма «Шерифи», але там обмежена кількість вакансій.

Окрім проблем з роботою, захисники стикаються ще з однією, не менш, значимою, проблемою, – відсутністю житла. Цільової міської програми просто немає. Хоча є багато покинутого житла, яке можна було б передати бійцям. Є надія, що ситуація може змінитись після створення об’єднаних територіальних громад. У них будуть інші бюджети. Відповідно, інші можливості.

Доволі гостро стоїть питання реабілітації воїнів. І не лише фізичної, а й психологічної. Бо аби жити з героєм, потрібно і членам родини бути героїчними. Адже після боїв люди повертаються зовсім іншими.

Бійці постійно зустрічаються зі школярами, проводять для них уроки патріотичного виховання, беруть участь у спортивних змаганнях. Хлопці кажуть, що краще будь-яких розмов – власний приклад.

Контактні телефони Громадського об’єднання «Спілка учасників бойових дій, ветеранів АТО Олешківського району»: 0509891227, 0965084654.
Олександр Зарівний

Джерело: Херсонщина за день

Please like & share: