IMG_0245

Виконавчий комітет: про погашення заборгованості медикам

17 листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету Херсонської міської ради, у ході якого розглянуто й прийнято 23 питання, серед них – погодження проектів рішень міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року» та «Про затвердження Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Херсона на період 2016–2020 років»; про залучення на договірних засадах трудових та матеріально-технічних ресурсів на благоустрій м. Херсона; про внесення доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 21.04.2015 №136 «Про затвердження місцевим товаровиробникам переліку місць під можливе розміщення об’єктів виносної торгівлі продукцією власного виробництва на території м. Херсона» тощо.

Ключовим було погодження проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року» (понадпланові надходження становлять 35 млн 340,1 тис. грн) та прийняття субвенції з державного бюджету задля погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державного закладу «Відділкова лікарня станції Херсон» ДП «Одеська залізниця» (херсонці називають її «лікарнею залізничників»), що має структурні підрозділи в місті Таврійськ та Снігурівському районі Миколаївської області у сумі 961 тис. 800 грн. Сім місяців персонал лікарні не отримував необхідного фінансування. Такий борг став наслідком прийняття 29 грудня 2014 року Державного бюджету та внесення змін в ряд законодавчих актів, зокрема, Бюджетний Кодекс, змінився порядок фінансування шкіл, комунальних медичних закладів, що унеможливило оперативне вирішення ситуації, тож лікарям довелося чекати перерозподілу коштів з резервного фонду держбюджету.

При затвердженні проекту рішення про затвердження фінансового плану комунального підприємства «Кінотеатр «Шумен» на 2016 рік міський голова Володимир Миколаєнко нагадав своєму заступнику Сергію Черевко про необхідність виділення коштів та облаштування іншого комунального закладу – «Іскра» – задля задоволення потреб у культурному відпочинку ветеранів.

Інше знакове питання стосувалося внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 21.04.2015 №136 «Про затвердження місцевим товаровиробникам переліку місць під можливе розміщення об’єктів виносної торгівлі продукцією власного виробництва на території м. Херсона».

Суть його полягає у видачі дозволів на торгівлю рибпродукцією, начебто за цінами нижчими за ринкові. Приватний підприємець, який користується ставком на території Надеждівської сільської ради та займається вирощуванням живої риби, як запевнила начальник відділу сприяння розвитку підприємств споживчого ринку Наталія Литвинова, має усе необхідне обладнання для забезпечення захисту прав споживачів та усіх норм і претендує на розміщення об’єктів виносної торгівлі продукцією власного виробництва на розі вул. Кримської та вул. 28-ї Армії та на розі вул. Лавреньова і просп. Георгія Димитрова.

На прохання міського голови порівняти запропоновані ціни з ринковими Наталія Олександрівна доповіла: «Вони пропонують три види продукції: карпи по 30 грн/кг, карасі – по 12 грн/кг і товстолоби по 22 грн/кг. Для порівняння ринкові ціни: карпи – 45-55 грн/кг, карасі – 16-18 грн/кг, товстолоби – 30-35 грн/кг», на що міський голова зауважив, що живе поряд з одною із точок торгівлі, на яку претендує приватний підприємець і буде особисто контролювати ціни товаровиробника, тож у разі завищення вартості продукції або невиконання умов благоустрою позитивно прийняте виконавчим комітетом рішення буде переглянуто.

Вирішили члени виконавчого комітету і долю підприємств, що не бажають реєструвати свою діяльність у м. Херсон, а платять податки за місцем реєстрації у інших містах. За словами директора департаменту містобудування та землекористування Михайла Жарова, з кожним із них було проведено переговори і запропоновано перереєструвати підприємства у Херсоні та платити податки до міського бюджету, але підприємці відмовились, тож у новому рішенні виконавчого комітету про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 26.08.2011 №333 передбачено збільшення до 12% ставки оренди земельної ділянки для суб’єктів підприємницької діяльності, якщо орендар земельної ділянки не зареєстрований та/або не сплачує податки та збори у м. Херсоні. Також Михайло Жаров поінформував членів засідання про те, що проект рішення попередньо узгоджено з Антимонопольним комітетом.

Наостанок члени виконкому міської ради підтримали рішення про встановлення меморіальної дошки з метою увічнення пам’яті моряків Дунайської флотилії на будівлі Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді по просп. Ушакова,18.

Ірина Саліхова
Please like & share:
Виконком
Міська рада
Херсон