Закриття КПВВ на межі з Кримом та викиди “Титану”: що на думці в окупанта?

Два з трьох пунктів перетину адмінмежі із окупованим Кримом наразі не працюють. Це “Чаплинка” та “Каланчак”.

Пункти перепуску «Каланчак» та «Чаплинка» закриті. Причиною стала небезпечна екологічна ситуація в районі адміністративного кордону із окупованим півостровом. Територія поблизу пунктів перетину забруднена невідомою речовиною. Фото – прикордонної служби.

41085393_666818823711474_7207977415098761216_n

Як прокоментував ситуацію Руслан Ібрагімов, Радник з питань ВПО в Херсонській області, в’їхати або виїхати з окупованого Криму громадяни зможуть лише через КПВВ «Чонгар», який продовжує працювати.

«Основна причина закриття – небезпека для громадян, які перетинатимуть адмінмежу. Зранку територія навколо КПВВ покрита кислотними опадами. Попри це прикордонники продовжують нести службу. Пропуск громадян та транспортних засобів будуть здійснювати лише в екстрених випадках та у разі крайньої необхідності. Громадяни України з окупованого півострову, які будуть прагнути на материковій Україн врятуватися від стихійного лиха, будуть оформлятися в спрощеному порядку», – зазначив Руслан Ібрагімов.

Журналісти Крым Реалии повідомили, що причинною небезпечних опадів стали викиди вмісту кислотних відстійників, які використовуються «Кримським титаном» на території окупованого Армянську.

На пошкодження в результаті дії невідомої речовини скаржаться також мешканці разних куточків Херсонської області. Наприклад, курортного Скадовська:

41089601_1919404608105633_4549545649904812032_n

Також скадовчани помітили пил незрозумілого походження:

Наразі представники так званої влади окупантів звинувачують українську владу в аварії начебто через перекриття Північно-кримського каналу (це відбулось іще 2014 року). Саме звідти користувався водою завод “Титан”. Однак, Україна зі свого боку вчинила логічно: окупантська влада прийшла на територію Криму, отже, чудово розуміла стан речей. Більш того, саме окупант має взяти на себе всі обов’язки із постачання енергетичних ресурсів, адже забрав чуже. У чому має бути винною Україна, яка свого часу збудувала канал для нормальної роботи кримського заводу?

Отже, окупаційна влада не справилась із роботою стратегічного об’єкту, допустила аварійно небезпечний стан, а тепер скаржиться на те, що винною є Україна. Подібні скарги – цілком звичні з боку окупаційної влади, але вони не додають оптимізму: викиди є, частину людей із ближнього Армянська начебто евакуюють, проте куди будуть везти далі в що буде з людьми, невідомо.

Please like & share:
армянськ
Крим
Скадовськ
титан