ЗНО-2016 – тести базового рівня

Український центр оцінювання якості освіти змінив умови проходження тестових завдань абітурієнтами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 році. Відтепер тести будуть однорівневі.

«У минулому році були затверджені дворівневі тести – базового та поглибленого рівня. Проте практично ні в одному виші в умовах вступу не було указано обов’язковою вимогою здача тестів поглибленого рівня. Тому у цьому році вирішено затвердити тільки один рівень тестування – базовий», – сказав директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

Між реєстрацією на пробну та основну сесію у новому році практично не буде перерви: «На здачу пробного ЗНО можна реєструватися з 5-го по 31-е січня, а на основну сесію можна подати документи з 1-го лютого по 4-те березня», – поінформував директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Міністерством освіти затверджено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016-му році. Замість випускних шкільних іспитів з української мови та літератури, математики та історії України, у травні відбудеться ЗНО.

Пробні тести з української мови призначено на 2 квітня, з інших дисциплін – на 9-те. Основна сесія тестування починається 5-го травня (українська мова та література). Тести з математики пройдуть 11 травня, з історії України – 13-го. Про результати можна буде дізнатися до 26 травня, тобто ще до завершення навчального року. А в останній день місяця центр тестування має надіслати результати по 12-бальній системі. Ці бали запишуть в атестат, як результати іспитів.

З 3-го по 17-те червня абітурієнти складатимуть інші іспити: 3-го червня – російську мову, 6-го – іспанську, 7-го – англійську мову, 8-го – німецьку мову, 9-го – французьку мову, 10-го – біологію, 13-го – фізику, 15-го – географію та 17-го червня – хімію. Остаточні результати тестування будуть відомі до 25-го червня.

Додаткова сесія проходитиме з 14-го червня по 4-те липня.

Незалежне тестування–2016 проводитиметься за старою програмою. Проте, як зауважив Максим Кирпенко, тести будуть інші.

Кожен випускник має можливість провести генеральну репетицію – пробне оцінювання, вартість якого буде встановлено у найближчий термін. Місце проведення буде визначено згідно з місцем проживання абітурієнта. Пункти проведення ЗНО будуть у кожній області, якщо там зареєстровано принаймні 100 випускників.

Пробне ЗНО проходитиме у тому ж форматі, що і основне тестування. Тобто, абітурієнти мають змогу безпосередньо ознайомитися з процедурою, дізнатися про сутність вперше запроваджених дворівневих тестів та оцінити свої власні знання. 2-го квітня буде проведено пробне ЗНО з української мови, а 9-го – з усіх інших предметів.

Рекомендується обирати той, який стане профільним для вашої майбутньої спеціальності.

Ті учні, які зареєструються на пробне тестування і матимуть свій пароль, отримують доступ до всіх можливих тренінгів, тестів для підготовки, зможуть ознайомитися з варіантами ЗНО попередніх років. Можна також слідкувати за сайтами інших регіональних центрів, яких в Україні дев’ять.

Пороговий бал так і залишається від ста і вище. Тобто, право подати документи до вишу має право людина, яка набрала хоча б 100,5 балів, якщо учбовим закладом не буде встановлено інший мінімум. Сертифікати здачі ЗНО вважатимуться дійсними тільки один рік. Якщо ви плануєте вступати у навчальний заклад через рік, то і з тестуванням поспішати не варто.

До речі, починаючи із 2016-го року в Україні з’явиться кваліфікація «молодший бакалавр», а набір на «спеціаліста» та «молодшого спеціаліста» проведуть востаннє. Таких освітніх рівнів більше не буде.

Зміняться і строки вступної компанії – документи на денну форму навчання можна буде подавати із 11 червня до 20 липня 2016 року.

Більше інформації можна знайти на сайті Українського центр оцінювання якості освіти: testportal.gov.ua або зателефонувавши до Херсонського регіонального центру якості освіти (Промислова, 24): (0552) 35-35-69, електронна пошта: znokherson@gmail.com.

Альона Мовчан
Please like & share:
2016
ЗНО
Херсон