Херсонський Вісник згадує найяскравіше цього року

Напередодні нового 2018-го року команда “Херсонського Вісника” дякує 2017-му та всім, хто був разом з нами цього року і пригадує найяскравіші інформаційні приводи цього року. Певні ми висвітлювали активно, якісь – мимохідь. Але так чи інакше вони позначились на житті міста.

1. Невдале відкликання депутатів.

Новий рік у Херсоні ознаменувався спробою відкликати 9-х депутатів Херсонської міської ради, які так чи інакше порушили передвиборчі обіцянки та голосували за проекти рішень, які не підтримували їхні фракції. Відкликати депутатів не вдалось – законодавство у цій сфері далеке від ідеального. Але для мешканців Херсона відкрилось чимало “цікавого” в діяльності депутатського корпусу.

2. Конкурси на заміщення вакантних посад директорів закладів культури обласної ради.

Один із небагатьох випадків, коли директорів “від культури” обирали під час конкурсів. Подія набула широкого резонансу, а з директорами двох закладів так і не визначились: Обласного художнього музею та Обласної бібліотеки імені О. Гончара. Суд між обласним управлінням культури та обласною радою досі не розставив крапки над “і” та питання призначення директорів залишається відкритим.

3. Ротавірус і отруєння дітей.

У квітні учні школи №53 поскаржились масово на погане самопочуття. Батьки активно стверджували, що причиною є неякісна їжа. Проте постачальник їжі та за сумісництвом депутат Херсонської міської ради ще до офіційних висновків лікарів заявила усім, що причиною став “жахливий спалах ротавірусної інфекції”. На численні запити і звернення її колег провести службове розслідування щодо цього інциденту депутатська більшість чомусь залишалась не на боці дітей. Історія так і лишилась наразі історією: нікого не покарано.

4. Перемога Віктора Михайлова у “Коронації слова”

Вперше херсонець отримав три перші премії престижного літературного конкурсу “Коронація слова”. Ним став Віктор Михайлов із романом “Останній бій Урус-Шайтана”. Ця подія стала новим поштовхом до зміцнення інтересу до української літератури в Херсоні.

5. Муніципальна варта

Більше 10-ти разів у Херсоні намагались створити комунальне підприємство “Муніципальна варта”. Це підприємство мало чи то здійснювати охоронну діяльність, чи то піклуватись про благоустрій із кошторисом чи то в 5 млн. грн., чи то в 10. Чітких обґрунтувань не було, але було розуміння того, що подібні дії – ніщо інше, як створити кишенькову армію для низки депутатів. До речі, прихильників здебільшого влади “регіоналів”. Завдяки злагодженій роботі їх проукраїнських колег, громадськості та журналістів, подібного страху поки вдалось уникнути.

6. Проїзд по 3 – 5 грн.

Ця епопея почалась у січні 2017 року і, здається, ще не закінчилась. Виконком Херсонської міської ради вирішив тихо і без обґрунтувань підвищити проїзд у херсонських автобусах загального користування з 3 до 5 грн. Але оперативна реакція громадськості не дала цього зробити. Завдяки, знову ж таки, злагодженій роботі представників громади, журналістів та депутатів проїзд по 3 грн. вдалось “втримати” до жовтня: за цей час перевізники були змушені піти на діалог і погодитись на поступове поліпшення комфорту. Щоправда, це зумовило низку нових непорозумінь між перевізниками та громадою – саме тому історія продовжується. Варто зазначити, що ця історія є найбільш затребуваною серед читачів усіх ЗМІ.

7. Нові тролейбуси

“История, леденящая кровь” (с) “Гамлет”

Історія, яка тягнеться іще з 2016 року. Нові тролейбуси з низькою підлогою були придбані восени цього року, але і досі не вийшли на лінії. Спочатку виявилось, що контактна мережа для них не підходить, потім – несправні двигуни родом з… Російської Федерації. Останні новини від уповноважених осіб: тролейбуси мають з’явитись на лініях 15 – 17 січня 2018 року. Будемо чекати.

8. Пікетування Представництва Президента України в АР Крим

Вимогою пікетувальників була відставка голови ППУ. В результаті протистоянь Наталія Попович таки подала у відставку – представництво очолив Борис Бабін. Ця ситуація набула чималого резонансу та привернула увагу до проблем тимчасово окупованого півострова, якого в інформаційному стає дедалі менше.

9. Створення Кризового центру для жертв сімейного насилля

Ідея створення такого центру лунає з червня 2017 року, проте низка депутатів Херсонської міської ради, вочевидь не розуміючи проблеми або роблячи такий вигляд, виступає активно проти. Наразі центр і досі не створено, хоча на його підтримку виступають найбільш відомі представники культури, спорту, громадськості, журналістики, а кількість заяв від жертв сімейного насилля невпинно збільшується.

10. Страшна пожежа

У вересні сталась страшна пожежа, яка забрала кілька життів та більше десятка сімей позбавила житла. На вулиці Пилипа Орлика – в історичному центрі Херсона – вщент згорів житловий будинок. Ця історія виявилась показовою для Херсона: на жаль, подібна трагедія може спіткати багато будинків. Дай Боже, щоб історія не отримала продовження.

І ще багато цікавого було на онлайн-сторінках “Херсонського Вісника” цього року: подорожчання у херсонських ліфтах, “тролейбусні роги” для херсонської громади, баталії між перевізниками та громадою міста, висвітлення проектів для мешканців Криму. Усе це – разом із вами на “Херсонському Віснику”!

Команда “Херсонського Вісника” щиро вітає вас із прийдешніми святами і бажає здоров’я, радості, наснаги, щастя у ваших родинах! Читайте нас, бо ж ми працюємо для вас! Дякуємо, що були з нами цього року! Наступного ми повернемось із приємними сюрпризами для вас.

Please like & share:
"Херсонський вісник"
Новий Рік
привітання