Херсонські суботники від КП “Парки Херсона”, або Декомунізація на профілактиці

Нинішньою весною Херсоном дедалі більше стала поширюватись інформація про так звані “суботники”, які активно чомусь проводять комунальні служби міста із залученням мешканців, хоча гроші за це платять як раз комунальникам. Із чим це пов’язано і чим загрожує?

Комунальне підприємство КП “Парки Херсона”, створене влітку 2016 року, навесні 2017-го в особі керівників активно стало закликати городян до участі в “суботниках” із прибирання паркової території міста. Чудова і благородна справа, але виникає цілком логічне запитання: працівникам КП “Парки Херсона” за цю роботу платять зарплату – чому замість них або разом із ними мають працювати і херсонці? Адже саме з податків та зборів херсонців формується заробітна плата комунальників міста. До речі, дуже непогана зарплата.

Про витрати КП “Парки Херсона”

17626166_1289425881134114_2234873486784277394_n

Дану копію штатного розпису опублікувала депутат Херсонської міської ради Олена Мазур. Отже, на підприємстві КП “Парки Херсона” працює 47 штатних одиниць, з яких виконанням роботи безпосередньо з оздоблення та прибирання парків займаються 28 двірників та 8 садівників із окладом по 3200,00 грн. у кожного. Також є один фахівець з ремонту паркового обладнання, один слюсар-сантехнік та один слюсар дільниці (оклад кожного з них – по 4800,00 грн.). Оклад не враховує можливих премій. Надбавку отримує лише керівник підприємства – в цілому щонайменше 10 080,00 грн. на місяць. Вражає, якщо не сказати “приголомшує”. Із такою зарплатнею парки Херсона мають блищати або принаймні мати доволі пристойний вигляд. Але витрати КП “Парки Херсона” як були дивними, так дивними і залишаються. Якщо за перші півроку діяльності підприємство витратило хтозна куди 555 411 ,62 грн., то в цілому витрати підприємства за весь період роботи (липень 2016 – березень 2017 включно) склали 989 437,19 грн. Про це можна дізнатись за даними порталу Є-data (код за ЄДРПОУ підприємства – 40713306). Так, саме за ці кошти, які ми вже заплатили до бюджету у вигляді податків і зборів, ми ще й прибираємо у парках. Романтично, чи не так?

У складі зазначених витрат заробітна плата працівників підприємства складає 213 332,46 грн.: це саме ті кошти, які люди отримали на картки – так би мовити, “чистими”. Більш того, до профейсійного свята – дня працівника сфери ЖКГ – на початку березня працівники отримали також і премію у розмірі 62 098,70 грн. – це так само “чисті”. Для порівняння: у лютому робітники КП “Парки Херсона” отримали зарплатню у сумі 93 235, 10 грн. (“чистими” коштами). Отже, премія складає “магічні” 66,6% від лютневої зарплатні. Непогана “надбавка” – особливо якщо врахувати, що чимало роботи в березні замість працівників КП “Парки Херсона” зробили самі херсонці. Отже, херсонці заплатили за роботу комунальному підприємству, а виконали її самі.

Зовут на субботникЗовут на субботник 2

Радянська традиція “суботників”: свято нероб за рахунок порядних

Традиція “суботників” бере свій початок від 1919 року: тоді В.І.Ленін закликав “поліпшити” роботу залізниць. Зважаючи на те, що романтиків, охочих працювати “на благо революції”, було багато, успішно проведений “суботник” став традицією. В результаті, в СРСР регулярно проводили “суботники” під різними гаслами, які сходились до пропагандистського “на благо суспільства”.

Але “робота на благо” здебільшого полягає в тому, аби люди “задурно” виконували роботу тих, кому за це платять гроші. Чи бачили Ви коли-небудь “суботник”, на якому  пропонується допомогти бухгалтерам міста виконати місячний звіт? Задурно. Або вчителю написати календарний план? Теж задурно. Скажете, нісенітниці? Тоді чому ми виходимо прибирати парки, якщо ми за це вже заплатили комусь зарплатню? І сумно стає від того, що люди таки виходять. Причому багато хто каже “ну це ж для нас”. Так, для нас. Для нас усіх. І це мають робити виключно ті, кому за це платять – хай вони роблять це для нас: якісно – так, аби у нас не виникало бажання виходити і “допомагати” їм. Якщо вони не справляються, може варто поставити питання про їхню придатність, як робітників?

Як вийти з описаного становища? По-перше, не піддаватись на заклики. У кожного з нас – своя робота, за яку нам платять гроші. І працівники КП “Парки Херсона” не були помічені за виконанням нашої з Вами роботи “задурно”. По-друге, не мовчати: масово скаржитись на те, що парки занехаяні, а робітники не виконують покладених на них завдань, хоча це передбачено посадовою інструкцією. Саме на таких засадах може бути сформовано благополучне суспільство – інакше ми знову почнемо тонути в совковому мисленні, де “очільники” – це небожителі, а народ – це маса, якою можна легко управляти, спекулюючи благородними закликами. Декомунізація пішла на профілактику?

Автор: Євгенія Вірлич

Please like & share:
парки херсона
прибирання
суботник