OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Сесія Херсонської міської ради: боротьба за бюджет, за здоровий глузд та за Почесних громадян

Чергова сесія Херсонської міської ради, яка відбулась 30 серпня 2017 року, привернула до себе навіть більше уваги, ніж зазвичай це трапляється. Дивного в цьому нічого немає: це так звана урочиста сесія, під час якої присвоюють звання Почесного громадянина Херсона. Але інформаційних приводів було більше.

Пилите, Шура, пилите! (с)

Розпил бюджету – далеко не новина, на жаль, для Херсона. Цього разу дива не сталось. Вже традиційними стають депутатські бюджетні комісії о 8.30 на день сесії. Без додаткових оголошень та попереджень. Незабаром цілком можемо дійти і до досвіду Гітлера – о 4 ранку, аби встигнути розглянути всі питання.

Варто зазначити, що жодного разу не було оприлюднено повний варіант проекту рішення щодо змін до міського бюджету, а намагання розподілу видатків кулуарно за принципом “пилите, Шура, пилите – они золотые” втілилось в життя лише частково. Під час сесії Андрій Дмитрієв (Самопоміч) озвучив, що видатки для здійснення капітального ремонту у школі №12 доцільно тлумачити як поточний ремонт, а отже, здійснити зміну кодів економічної класифікації та провести процедуру закупівлі засобами Prozorro, аби виконавець робіт був визначений в процесі закупівлі, а не за бажанням замовника. Але депутати чомусь таку пропозицію не підтримали. Отже, роботи прокуратурі явно додасться.

Так само “золотою гирею” для міського бюджету можуть стати ремонтні роботи у школі №26 (смт. Комишани). “Довольный тем, что прав душою, в смиренной кротости молчу”. Подивимось на розвиток подальших подій.

В цілому, зміни до бюджету знову розчарували фахівців. Замість цілеспрямованої підготовки до навчального року та опалювального сезону, знову задовольняються забаганки-хоббі депутатів у вигляді фінансування веслувального спорту (осінь?) та чергової спроби “протащити” створення КП “Муніципальна варта”. Причому “Варту” намагаться створити вже вшосте! Без жодних розрахунків та кошторисів! Незабаром святкуватимемо річницю намагань херсонської Свободи створити власну бюджетну іграшку – з листопада 2016 року. Тоді як Статут комунального підприємства, покликаного захистити жертв родинного насилля та припинити подібні випадки, ретельно вичитують та щоразу знаходять маревні приводи відправити на доопрацювання або відмовити у створенні такого центру. Хоча… Все логічно: якщо створити такий центр, можна випадково дізнатись, що його клієнти – жертви, наприклад, працівників “Варти”. Принаймні думка небезпідставна.

Сімейні цінності по-свободівськи

Початок сесії був справжнім бенефісом Віталія Урбанського (Свобода), який вже традиційно грає улюблені варіації на три теми: муніципальна варта, мільйон гривень на освітлення “з голосу” або одностатеві стосунки. Наприкінці серпня улюбленою темою була третя. Щоправда, викликала вона здебільшого сміх та оплески в сесійній залі, покликані припинити малозрозумілий, але дуже довгий меседж пана депутата.

У зверненні пана Віталія мова йшла про все одразу: і сімейні цінності, і одностатеві стосунки, і десь лунало навіть про заборону абортів. Згодом виявилось, що автором звернення, схожого на листа дяді Федора, був Андрій Щербаков, керівник ГО “Древо”, яка опікується проблемами багатодітних родин. Одразу після отримання 100 тис. грн. з міського бюджету (20.07.2017 р.) Андрій Костянтинович став активно перейматись забороною абортів, одностатевих шлюбів та підтримкою сімейних цінностей. Щоправда, не врахував принаймні три основні тези:

1. Заборона абортів давно перестала бути виходом з жахливого становища у цивілізованих країнах – це лише породжує та розвиває підпільні абортарії. А от просвітництво щодо безпечного інтимного життя та контрацепції чогось у плани пана Щербакова і Свободи не входить, хоча саме цим шляхом крокує прогресивний світ. Але, знову ж таки, де херсонська Свобода, а де прогресивний світ? Це полярні поняття.

2. Якщо б херсонська Свобода із ознаками латентного гомосексуалізму не виступала агресивно проти одностатевих шлюбів, мабуть ніхто б у Херсоні і не здогадувався б про те, що це – проблема. Херсонські представники ЛГБТ нікого не чіпають, жити не заважають. Більш того, дуже толерантні та законослухняні. Невже це не влаштовує Свободу?

3. Про які сімейні цінності каже Свобода, зрозуміти важко. Якщо кажуть від себе, то мова мабуть іде про регулярні сутички та дрібне хуліганство. Якщо від особи Андрія Щербакова, то тут варіантів безліч – і жоден із них толерантністю не відрізняється.

І все мабуть було б добре, якби хтось приніс Олександру Ложичеву бутерброд, як цього просив міський голова Херсона )).

Непочесні серед Почесних?

Зазвичай питання присвоєння звання Почесний громадянин Херсона є першим під час сесії напередодні Дня міста. Такі сесії ще називають урочистими. Цьогоріч сесія почалась о 10.00, Почесних голосували близько 16.30. Незвично і навіть трохи обурливо: зазвичай це поважні люди поважного віку – незручно тримати їх у хвилюванні.

Серед претендентів на отримання звання були колишній ректор ХДУ Юрій Бєляєв та багаторічна голова профспілки вчителів Галина Гривняк. Їхні особи викликали чимало суперечок. Справа у тому, що обидва свого часу були помічені в активних антиукраїнських кампаніях: Юрій Бєляєв – в діяльності “Партії регіонів”, а Галина Гривняк – і того гірше: підтримка силового розгону Революції Гідності, голосування за необгрунтований тариф у 5 грн. у маршрутних таксі Херсона, активна діяльність у складі “Партії регіонів”. Подібний неповажний набір дійсно не відповідає високому званню Почесного громадянина Херсона. На цьому неодноразово зазначали Станіслав Трошин та Дмитро Ільченко (Батьківщина). І навіть багаторічна плідна праця в царині науки та захисту прав вчителів була нищівно перекреслена краплиною в морі розв’язання війни в Україні та окупації. Натомість депутати від Опозиційного блоку, Нашого краю та невідкликаної позафракційної Самопомочі так здебільшого не вважали. Хоча це і прогнозовано.

Почесних громадян цього року стало більше на чотири гідні особи. Ними стали освітяни і науковці Павло Параскевич, Ігор Тихонов, Галина Пентелюк та лікар і науковець Юрій Ромаскевич. 

Редакція “Херсонського Вісника” щиро вітає гідних херсонців із отриманням заслуженого звання і бажає здоров’я, подальшої плідної праці на благо громади та довгого і щасливого життя! Дякуємо вам за ваш вагомий внесок у розвиток Херсона!

Автор: Євгенія Вірлич

Please like & share:
ільченко
дмитрієв
міськрада
муніципальна варта
почесний громадянин
самопоміч
Сесія
трошин